17 cm – nowa karta graficzna Gigabyte

Gigabyte GV-N970IXOC-4GD

Marka Gigabyte wprowadziła do swojej oferty nową kartę graficzną. Chociaż jej parametry techniczne porównywalne są z szeregiem podobnych produktów tego typu, to jednak brzmią naprawdę zachwycająco, gdy tylko dodamy, że cała karta ma jedynie 17cm długości. W tak kompaktowym urządzeniu udało się jednak ukryć wszystko, czego potrzebuje wydajna, w pełni funkcjonalna karta graficzna, by spełnić oczekiwania użytkownika.

Karta graficzna Gigabyte GV-N970IXOC-4GD dopiero pojawiła się na rynku, a już wzbudza wiele emocji. Przede wszystkim przykuwa uwagę swoimi niewielkimi gabarytami, które pozwalają stosować ją w najmniejszych modelach komputerów, jak choćby te typu small form factor. Pozostałe wymiary karty, oprócz długości 17cm to 12,1cm oraz 4,3cm. Konstruktorom karty udało się zmniejszyć ją do tego stopnia dzięki nowoczesnemu projektowi płytki PCB. Mimo że jest ona maksymalnie skrócona, to okazuje się, że w środku kryją się 4096MB szybkiej pamięci GDDR5. Dodatkowo kartę wyposażono w GPU NVIDIA GeForce GTX 970.

W nowej karcie Gigabyte należy docenić również wyjątkowy system chłodzenia, który pracuje bardzo cicho, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. System ten składa się z radiatora, 3 ciepłowodów oraz cichego wentylatora. Głośność jego pracy została oceniona jedynie na 26,8dB. Cała karta działa zgodnie z technologią Flex Display, co pozwala na tworzenie zgodnych ze standardem 4K systemów wielomonitorowych. Karta posiada kilka złączy. Poza HDMI, DVI-I oraz DVI-D znajdują się w niej jeszcze 3 złącza DisplayPort. Częstotliwość zegara pamięci to 7010 MHz, a w przypadku zegara rdzenia jest to 1076 MHz.

Jeżeli chodzi o samo zasilanie karty graficznej Gigabyte, to należy podłączyć ją przy pomocy zwykłego kabla zasilającego o mocy 400W. Jest on wyposażony w 8-pinową wtyczkę. Nowa karta Gigabyte GV-N970IXOC-4GD jest już dostępna także w Polsce. Można ją znaleźć w dobrych sklepach informatycznych, a jej sugerowana cena wynosi aktualnie 1369zł brutto. Obowiązuje na nią gwarancja na okres 36 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.