Słuchawki: wraca moda z lat 80.

słuchawki

Słuchawki to funkcjonalny gadżet pozwalający słuchać muzyki płynącej z różnych urządzeń. Dodatkowo umożliwia jej odtwarzanie w dowolnym miejscu. Niemniej jednak jest także coraz ważniejszą częścią indywidualnego stylu. Które z nich są modne?

Słuchawki na uszach to nie tylko wyraz zamiłowania do muzyki, ale również znajomości aktualnych trendów modowych. Tak, tak, słuchanie muzyki przez odpowiednie słuchawki jest trendy! I nie jest to żadne novum, bo moda na korzystanie z dużych, designerskich słuchawek panowała już w latach 80. Później jednak pojawiły się małe słuchawki douszne, które na kilka lat zdetronizowały te poprzednie. Dziś jednak do łask wracają sporych rozmiarów słuchawki nauszne, którą są nie tylko zdrowsze dla uszu, ale przez wielu uważane też za zdecydowanie wygodniejsze. Dodatkowo to właśnie one mogą stanowić element naszego outfitu!

Oczywistym jest, że słuchawki mają być funkcjonalne. Powinny odtwarzać dźwięk możliwie najbardziej zbliżony do oryginalnego, nie zniekształcony w żaden sposób. Takie efekty uzyskuje się, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, prawidłowo dobranych przetworników i głośników. Dla większej funkcjonalności użytkowania powinny posiadać też ergonomiczne kształty tak, by pasowały do różnych rozmiarów i kształtów małżowin usznych. Dobrze, by miały regulowany pałąk, który wykluczy problemy z dopasowaniem ich do wielkości głowy.

Wygląd słuchawek, choć jest kwestią drugorzędną, pozostaje bardzo istotny. W większości przypadków mogą mieć niemal identyczny kształt, jednak liczy się ich obudowa. Na rynku dostępne są one w różnych kolorach i odmiennych kształtach. Można zatem dopasowywać je do własnego gustu lub też dobierać do poszczególnych strojów. Wielość propozycji rynkowych sprawia, że bez problemu znajdziemy słuchawki odpowiadające nam w każdym momencie życia. Niektóre modele śmiało można nawet nazwać kultowymi. Jest tak choćby w przypadku pochodzących z 1983 r. słuchawek Form 2i B&O, które zaprojektował Steve McGugan. Podbijały serca melomanów przed trzema dekadami, a dziś nadal są projektowane i mają grono zagorzałych wielbicieli. Ich konkurentami są nowoczesne BeoPlay H2, które nie tylko gwarantują wysokiej jakości dźwięk przy zachowaniu pełnego komfortu noszenia, ale też pozwalają na zachowanie tych parametrów sprzętu w ruchu. Są więc świetne dla pasjonatów sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.