LG Rolly – klawiatura stworzona do podróży

klawiatura LG rolly

LG Rolly to nowoczesna klawiatura stworzona z myślą o potrzebach osób często przebywających w podróży. Składa się z czterech segmentów liter, jest rozwijana i mocowana przy pomocy magnesów. Czym jeszcze się wyróżnia?

Rolly to nowa klawiatura marki LG, którą stworzono z myślą o potrzebach osób często będących w podróży. Jest poręczna i zaprojektowana tak, by zapewniać maksymalny komfort użytkowania urządzeń mobilnych w różnych warunkach. Wykonana z elastycznych materiałów, daje się bez problemu zwijać, dzięki czemu nie sprawia najmniejszych problemów w transporcie. Po zwinięciu mierzy sobie jedynie 26,4 cm długości, a jej przekrój to kwadrat o boku wynoszącym zaledwie 2,5 cm. Zajmuje więc niewiele miejsca i można włożyć ją nawet do bagażu podręcznego. Małe rozmiary to jednak nie wszystko.

LG Rolly wyposażono w magnesy, które zabezpieczają przed samoistnym zwijaniem w trakcie jej użytkowania. Tworzące ją klawisze mają rozmiary podobne do tych standardowych, wykorzystywanych w laptopach. Zapewnia to komfort pisania i pozwala na swobodne użytkowanie nawet osobom piszącym bezwzrokowo. Klawiatura jest prosta w obsłudze. Przy odpowiednio naładowanej baterii, włącza się tuż po rozwinięciu. W dodatku automatycznie łączy się z urządzeniem, do którego zostanie dostawiona.

Jedną z ciekawostek jest fakt, że na LG Rolly oznaczone są polskie znaki diakrytyczne. Na sprawność obsługi klawiatury wpływ mają również klawisze pozwalające na szybkie korzystanie z poszczególnych funkcji. Są one specjalnie oznaczone, dzięki czemu wiadomo, że np. naciśnięcie Fn i B pozwala sparować klawiaturę z urządzeniem, a Fn i spacja służą do sprawdzenia stanu baterii. Niektóre przyciski pełnią też inne funkcję. Część pozwala na obsługę głośników, inne na obsługę odtwarzacza multimedialnego. Warto przy tym dodać, że bateria jest oszczędna i spokojnie wystarcza na min. kilka godzin pracy.

Nie wszystko w nowej klawiaturze marki LG jest jednak idealne. Pewien dyskomfort można odczuć przy wpisywaniu cyfr lub znaków przestankowych. Niestety, na tak małej powierzchni nie dało się umieścić ich na odmiennych klawiszach. W efekcie trzeba wejść we wprawę, żeby szybko wybierać określone znaki znajdujące się po 4 przy jednym przycisku. Korzystając z cyfr, trzeba natomiast pamiętać o przestawieniu górnego rzędu liter przy pomocy klawisza Fn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.