BenQ zapowiada pierwszy monitor dla graczy z technologią AMD Free Sync

BenQ XL2730Z

Firma BenQ szykuje nie lada gratkę dla graczy ceniących sobie wysoką jakość obrazu. Już pod koniec miesiąca na rynku pojawić miał się monitor wyposażony w technologię AMD FreeSync. Wbrew zapowiedziom marki, sprzęt już jest dostępy.

Już na początku tego roku marka BenQ zapowiedziała, że w kolejnych miesiącach wyda monitor stworzony specjalnie z myślą o graczach. Zaprezentowano go podczas elektronicznych targów CES, jednak aż do kwietnia nikt o nim więcej nie słyszał. Producent oficjalnie informował, że premiera sprzętu odbędzie się 30 kwietnia. Wielu rzeczywiście na nią czekało, lecz okazało się, że monitor BenQ XL2730Z już teraz znajduje się w sprzedaży, a w dodatku dostępny jest w polskich sklepach. Zgodnie z sugerowaną ceną detaliczną, miał on kosztować ok. 599 dolarów. Aktualna cena na rodzimym rynku wynosi ok. 2799zł.

BenQ XL2730Z może pochwalić się wyświetlaczem o przekątnej liczącej sobie 27 cali. Jego rozdzielczość to WQHD 2560×1440 pix. Wyposażony jest także w funkcję odświeżania 144 Hz, przy czym synchronizacja odświeżania z GPU następuje w zakresie 40-144 Hz. Czas reakcji plamki to natomiast zaledwie 1 ms. Jeśli chodzi o kąty widzenia w nowym BenQ, to wynoszą one 170°/160° w ułożeniu horyzontalnym/wertykalnym. Maksymalna jasność monitora – 350 cd/m2.

Jedną z największych zalet monitora BenQ XL2730Z jest wykorzystana w nim technologia AMD FreeSync. Żeby z niej jednak skorzystać, konieczne jest podłączenie go do karty graficznej posiadającej złącze DisplayPort 1.2a. Dopuszczalne są też nowsze modele. Oprócz tego AMD FreeSync wyposażony został w złącza HDMI 1.4 oraz HDMI 2.0. Ponadto znajdują się w nim wejścia D-sub i DVI-DL. Sam monitor posiada także wejście hub USB 3.0.

Podstawka do monitora umożliwia jego dostosowanie do pozycji użytkownika. Można w nim zmienić nie tylko kąt nachylenia, ale również wysokość, obrót oraz piwot. Przyciski umieszczono na prawej krawędzi monitora. W przeciwieństwie do poprzednich monitorów marki, mają one klasyczną formę, bez funkcji dotykowych. Dodatkowym udogodnieniem jest specjalny metalowych uchwyt, który można wysunąć, by umieścić na nim słuchawki. Całość utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, która elegancko skomponuje się z resztą sprzętu komputerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.