Samsung Galaxy S6 Edge+ – nietypowa klawiatura

Samsung-Galaxy-S6

Miłośnicy elektronicznych i technologicznych nowinek z niecierpliwością czekają na III kwartał roku, kiedy na rynku pojawia się najwięcej nowości. W tym roku możemy podziwiać Samsunga Galaxy S6 Edge+ i jego wyjątkową klawiaturę.

Jak każdego roku, tak i tym razem w III kwartale największe koncerny elektroniczne chwalą się nowościami, które zjeżdżają z ich linii produkcyjnych. Można podziwiać nowe smartfony, tablety, laptopy. W tym roku ze szczególną niecierpliwością oczekiwano na Samsunga Galaxy S6 Edge+. I chociaż wielu myślało, że już dawno powiedziano o nim wszystko, to jednak okazało się, że jeszcze na kilka dni przed premierą wypływały nowe, zaskakujące informacje na jego temat.

Dotychczas pewnym było, że najnowsze „dziecko” Samsunga – Galaxy S6 Edge+ będzie wyróżniał się zakrzywionym ekranem QHD Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala. Wiadomo również, że moc obliczeniowa będzie zapewniana przez Exynos 7420 z pojemnością 4 GB pamięci RAM. Oprócz tego znano już kilka innych parametrów nowego smartfona. Jego pamięć wbudowana ma wynieść 32 GB. Sprzęt będzie wyposażony w 2 aparaty – przedni o rozdzielczości 5 Mpix oraz tylny o rozdzielczości 16 Mpix. Jeżeli chodzi o wygląd, to wszystkie egzemplarze mają wyglądać identycznie. Będą miały formę szklano-aluminiowej obudowy unibody.

Niedawno na światło dziennie wyszła natomiast informacja na temat klawiatury w Samsungu Galaxy S6 Edge+. Okazało się, że producent przygotował coś wyjątkowego. Wraz ze smartfonem na rynku pojawiła się dopasowana do niego, doczepiana klawiatura w formacie QWERTY. Chociaż część osób stwierdziło już, że nie wygląda ona zbyt estetycznie, to jednak trzeba przyznać, że na pewno okaże się dużo wygodniejsza w użytkowaniu niż tradycyjna klawiatura w urządzeniach mobilnych.

Sądząc po zdjęciach, klawiatura dołączana do nowego Samsunga będzie zastępowała klawiaturę wyświetlaną na ekranie. Zajmie ok. 1/3 ekranu, co sprawi, że wcelowanie w poszczególnie znaki będzie dużo prostsze niż dotychczas, a to przyspieszy proces pisania i nie tylko. Klawiatura składa się ze standardowych klawiszy, a dodatkowo posiada jeszcze trzy klawisze fizyczne, które występują w oprogramowaniu Android. W efekcie, wszelka obsługa Samsunga Galaxy S6 Edge+ będzie szybsza i łatwiejsza niż miało to miejsce w poprzednich modelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.