AMD Radeon Pro Duo: potężna platforma do treści VR

AMD

Firma AMD przedstawiła swoje nowe dzieło – AMD Radeon Pro Duo to najwydajniejsza karta graficzna o nieprzeciętnych parametrach.

Podczas GDC 2016 marka AMD zaprezentowała swoje nowe dzieło, czyli największą na świecie platformę do tworzenia i konsumowania treści należących do wirtualnej rzeczywistości. Jest nią niezwykle wydajna karta graficzna AMD Radeon Pro Duo, która posiada dwa układy GPU Fiji, dzięki czemu wyposażona jest w 4096 procesorów strumieniowych, 64 jednostki ROP oraz 256 TMU. Jej moc wyliczono na 16 Teraflopsów.

Wydajność nowej platformy do treści VR szacowana jest na ok. 50% większą od tej, którą oferowano w GeForce GTX TITAN Z. Poza tym karta AMD ma aż 8 GB pamięci HBM. W karcie znajdują się 3 porty DisplayPort oraz 1 wejście HDMI 1.4a. Zasilanie odbywa się poprzez trzy 8-pinowe gniazda PEG.

Specjaliści zapewniają, że parametry AMD Radeon Pro Duo są zdecydowanie wystarczające dla wszelkich graczy. Niemniej jednak, karta sprawdzi się również w profesjonalnej pracy, np. deweloperów. We wszelkich czynnościach podejmowanych w wirtualnej rzeczywistości dodatkowo pomaga zestaw zaproponowanych przez AMD narzędzi Liquid VR. Producent zapewnia, że na tym nie kończy swojej przygody z VR i zamierza nadal pracować nad rozwiązaniami optymalizującymi jakość korzystania z VR.

AMD Radeon Pro Duo jest kartą, która na chwilę obecną zapewnia największą płynność i maksymalną jakość użytkowania wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystanie narzędzi LiquidVR pozwoliło m.in. zmniejszyć skalę opóźnienia i zwiększyć tempo procesów renderingu. W planach marki są jednak kolejne, jeszcze lepsze karty, które będą dalej zwiększały jakość użytkowania wirtualnej rzeczywistości tak, by były one w pełni przydatne w edukacji specjalistów z zakresu VR oraz by mogły trafić do szkół i uczelni na całym globie.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo pojawi się w sklepach dopiero na początku II kwartału tego roku, jednak już teraz wiadomo, że jej sugerowana cena będzie wynosiła 1499 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.