Energooszczędne monitory biurowe AOC – Full HD

AOC 75 series

Marka AOC zaprezentowała niedawno nowe energooszczędne monitory stworzone z myślą o pracach biurowych. Produkty z serii 75 wyróżniają się dobrymi proporcjami ekranu i parametrami idealnie dopasowanymi do wymagań profesjonalistów.

Energooszczędne monitory biurowe z serii 75 to nowa pozycja w ofercie marki AOC. Wyprodukowano je z myślą o osobach, które na co dzień w pracy stale korzystają z komputerów i potrzebują ekranów o wysokiej rozdzielczości. Ja informuje producent, proporcje obrazu wynoszą tu 16:9. Monitory występują w kilku wersjach rozmiarów, a ich przekątne wynoszą od 18,5 do 27 cali.

Poza różnymi wymiarami, klienci będą mogli również wybrać między dwoma typami matrycy – IPS oraz TN. Bez względu jednak na indywidualne parametry, w nowych monitorach rozdzielczość Full HD będzie wynosiła 1920×1080 pikseli. Niemniej jednak, w dwóch modelach rozdzielczość będzie inna. W monitorze E975SWDA z 18,5-calową matrycą rozdzielczość HD Ready wyniesie 1366×768 pikseli, natomiast w modelu Q2775PQU z 27-calową matrycą rozdzielczość QHD to 2560×1440 pikseli. Tylne panele wszystkich monitorów wyposażone są w złącza HDMI, DVI oraz D-Sub. Bardziej zaawansowane modele będą posiadały także DisplayPort oraz hub USB 3.0 z portem szybkiego ładowania urządzeń mobilnych.

Oprócz tego energooszczędne monitory AOC posiadają wbudowane głośniki, co pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku, rezygnując z głośników zewnętrznych. Ponadto nowe monitory można zamontować na uchwytach biurkowych lub ściennych, co dodatkowo pomaga w optymalnej organizacji miejsca podczas pracy. Wszystkie nowe monitory z serii 75 są kompatybilne ze standardem VESA. Dzięki temu łatwiej jest m.in. rozmieszczać je tak, by uzyskać konfigurację wielomonitorową.

Energooszczędność monitorów AOC potwierdzona została certyfikatami TCO 6.0, EPA 6.0, oraz EPEAT Gold, co daje gwarancję niskiego zużycia prądu. Zadbano również o to, żeby były one ergonomiczne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu, dlatego można bezproblemowo obracać zarówno sam ekran, jak i podstawę, dostosowując do swoich wymagań oraz do wielkości i ustawienia mebli biurowych. W dodatku istnieje opcja dopasowania kąta i wysokości ekranu do potrzeb pracownika, co przekłada się na wygodę pracy, ale też na lepsze samopoczucie użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.