Aktualizacja CCleaner

Warunkiem wygody i przyjemności z korzystania z komputera jest jego sprawność. Parametry to jednak nie wszystko, bo zbyt obciążony niepotrzebnymi procesami komputer pracuje wolnej nawet przy korzystaniu z podstawowych narzędzi jak edytor tekstu czy przeglądarka do internetu. Jest to sygnał, że system wymaga czyszczenia, po którym zalegające niczym śmieci zbędne pliki przestaną obciążać i spowalniać nawet proste procesy. Jednym z najpopularniejszych opcji na szybkie i bezproblemowe oczyszczenie naszego komputera jest program CCleaner, który nie dawano przeszedł aktualizację. Za pomocą tego programu można również wykonać optymalizację systemu operacyjnego Windows, co również usprawni działania naszego sprzętu.

Najnowsza wersja CCleaner to przede wszystkimi bardzo zaawansowany program do usuwania zbędnych plików z dysku twardego. Program jest bezpłatny i dostępny tylko dla systemów Windows. Po uruchomieniu aplikacji rozpoczyna się skanowanie całej zwartości komputera. Nieużywane lub uszkodzone pliki są kasowane, usunięta zostaje też historia, a pozostałe rzeczy właściwie uporządkowane. Po takim czyszczeniu, które można porównać do odkurzania mieszkania, komputer pracuje zdecydowanie szybciej. Specjalne algorytmy na bieżąco weryfikują poprawność działania plików na komputerze i, w razie potrzeby, takie pliki są usuwane na stałe. Co ważne, program wraz z każdym używaniem buduje wiedzę na temat naszego komputera i jeszcze dokładniej prowadzi „odkurzanie”.

CCleaner jest dostępnym w polskiej wersji językowej i jest bardzo łatwy w obsłudze, więc każdy będzie w stanie samodzielnie zadbać o swój komputer. Korzystanie z tej aplikacji jest w pełni bezpieczne dla systemu, bo usuwane są tylko kompletnie niepotrzebne pliki, które nie są połączone z żadnym innym programem komputerowym. Do zalet programu zaliczyć też należy możliwość optymalizacji systemu operacyjnego poprzez deinstalację niepotrzebnego oprogramowania lub uruchomianie przy starcie tych programów, których najczęściej potrzebujemy. Kolejna dodatkowa funkcja CCleanera to wyszukiwanie i usuwanie duplikatów plików, których na komputerze mam znacznie więcej niż myślimy.

Po zastosowaniu CCleaner opróżniony zostaje: kosz, schowek, pliki tymczasowe, pliki dziennika Windows, a przy wersji zaawansowanej również historia przeglądanych stron, plików cookies, zapisanych haseł z używanych przez nas przeglądarek internetowych. Ponadto program pozwala wyczyścić programy pocztowe oraz pliki graficzne, zapisane np. wThunderbird czy GIMP-ie. Warto dodać, że CCleaner dostępny jest w wersji mobile, ale jego podstawowe wymagania sprzętowe to procesor Intel Pentium/AMD Athlon, pamięć RAM minimum 256 MB, 17,90 MB wolnego miejsca na dysku twardym oraz system operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 i 10.

Ten artykuł jest z kategorii Software.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.