Monitor Eizo 1:1 – debiut już w 2015

EIZO FlexScan EV2730Q

Firma EIZO zaproponuje wkrótce nowy, wyjątkowy monitor z serii EcoView. W branży już teraz dużo mówi się o jego niecodziennych proporcjach wynoszących 1:1. Jego największymi zaletami mają być ergonomiczność i ekologiczność.

Już wiosną 2015 r. firma EIZO wprowadzi na rynek nowoczesny monitor FlexScan EV2730Q, który należy do serii EcoView. Jak wskazuje na to nazwa linii, monitory te mają być szczególnie przyjazne dla środowiska. Producent zapewnia, że zagwarantują także wyjątkową ergonomię pracy.

Większość potencjalnych nabywców nowego, ekologicznego monitora zwraca jednak uwagę głównie na jego zaskakujące proporcje, które wynoszą 1:1. Oznacza to, że produkty proponowane przez EIZO są po prostu kwadratowe. Według twórców sprzętu, taki kształt monitora będzie znacznym udogodnieniem w pracy grafików, architektów, programistów oraz osób obsługujących edytory tekstowe. Na pewno będzie też atrakcją dla osób zajmujących się obróbką zdjęć.

Jak się okazuje, FlexScan EV2730Q nie był zmniejszany, a jedynie zwiększono jego wysokość. Rozdzielczość ekranu wynosi obecnie 1920×1920 pikseli wobec standardowego 1920×1080 pikseli. EIZO informuje, że takie rozwiązanie pozwala uzyskiwać aż o 78% większą przestrzeń roboczą niż w poprzednich modelach. Kolejnym atutem jest fakt, że monitor nie zostawia pustych obszarów, dzięki czemu optymalnie wykorzystuje miejsce w profesjonalnych programach. Kąty widzenia w monitorze to 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie, co jest zasługą zastosowania matowego panelu IPS. Matryca IPS podświetlana jest diodami LED. Stosunek kontrastu to 1000:1, natomiast jasność wynosi 300cd/m2. Specjalistyczny układ Overdrive pozwolił zapewnić matrycy czas reakcji wynoszący 5ms.

W obudowie nowego monitora EIZO znajdzie się dwuportowe wejście HUB USB 2.0. Standardowo pojawi się także wejście na słuchawki i wbudowane będą głośniki o mocy 1W. Ponadto obudowa będzie wyposażona w gniazdo DisplayPort i DVI. Dla uzyskania idealnej pozycji monitora, będzie można z łatwością zmieniać jego wysokość i pozycję poziomą. W zależności od potrzeby, monitor będzie też można ustawić na 1 z 5 trybów pracy. Jeden będzie przeznaczony do oglądania filmów, dwa inne do przeglądania tekstu, ale pojawią się też dwa tryby do samodzielnego zdefiniowania przez użytkownika, co pozwoli dostosować parametry monitora do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.