Zmartframe: ramka, który zamieni monitor w tablet z Androidem

Zmartframe

Masz stary monitor do komputera? Nie wyrzucaj go – zamień w tablet! Dzięki nowemu gadżetowi Zmartframe jest to naprawdę możliwe. Inwestując w niezwykłą ramkę, można otrzymać dotykowy ekran sprawiający, że stary monitor będzie przypominał nowocześniejszy model. Można również sprawić, że zwykły monitor stanie się stacjonarnym tabletem z oprogramowaniem Android. Będzie on większy od standardowego urządzenia tego typu, a jednocześnie tańszy.

Z uwagi na różnorodność ekranów, zadbano o to, by pasował do większości monitorów, dlatego Zmartframe produkuje się w 3 rozmiarach odpowiadających najpopularniejszym wymiarom ekranów komputerowych. Są to 19 cali, 22 i 24 cale. Proporcje ramki wynoszą natomiast 16:9. Ramka sprawi, że monitor zyska opcję obsługi dotykowej z opóźnieniem wynoszącym tylko 8 milisekund. Samą Zmartframe obsługuje się przy pomocy multitoucha, który działa z dokładnością 2mm. Na tak zmodyfikowanym monitorze można wykonywać większość standardowych prac, łącznie ze skalowaniem mapy, czy nieskomplikowaną obróbką zdjęć.

Jeszcze ciekawszą opcją jest natomiast zamiana starego monitora w tablet działający z oprogramowaniem Android. W tym celu Zmartframe trzeba podłączyć do monitora za pomocą kabla HDMI. Ramka ma zainstalowany system operacyjny Android 4.2 z procesorem 1.2 GHz Dual Core Cortex A9. Dodatkowo posiada 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. W Zmartframe znajdują się również 2 wejścia USB oraz moduł Wi-Fi. Wystarcza to do wykonywania wielu zadań, które codziennie robimy przy użyciu klasycznego komputera. Niemniej jednak, specjaliści twierdzą, że Zmartframe nie znajdzie szerszego zastosowania, niż tylko jako ciekawy gadżet do użytku domowego.

Niestety, trudno wyobrazić sobie, że ramka zamieniająca monitor w tablet będzie przydatna np. do spraw zawodowych. Problem polega na tym, że w dłuższej perspektywie czasowej korzystanie z niej nie należy do najwygodniejszych. Szczególnie, jeśli pracujemy przy biurku i bezustannie będziemy musieli nachylać się nad nim, podnosząc ręce w celu obsługi ekranu dotykowego. Mimo wszystko, twórcy Zmartframe, którzy wdrożyli projekt w życie, dzięki wsparciu crowdfundingowemu, są przekonani, że ich produkt trafi do serc miłośników gadżetów i młodych ludzi, których nie stać na modny monitor z ekranem dotykowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.