Już we wrześniu: 34 calowy monitor AOC u3477Pqu

AOC u3477Pqu

Wg zapowiedzi już we wrześniu 2014 na sklepowych półkach pojawi się nowy, 34 calowy monitor AOC u3477Pqu, który ma być odpowiedzią na potrzeby graczy i tych, którzy cenią sobą wysoką jakość grafiki i odbioru obrazu w trakcie oglądania filmów w sieci.

AOC u3477Pqu to ponad 25000 centymetrów kwadratowych obszaru wyświetlania oraz 34 calowa matryca IPS o natywnej rozdzielczości 34400 x 1440 pikseli , która daje optymalny odbiór obrazu o pozwala na szerokie kąty widzenia sięgające aż 178 stopni zarówno w pionie jak i w poziomie. Max jasność podświetlenia: 320 cd/m² sprawia, że monitor bardzo dobrze sprawdzi się w pracy zarówno w ciemniejszych jak o mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Ciekawostką tej wersji monitora jest również zdecydowanie ograniczony przez jego inżynierów tzw. efekt cloudingu, czyli pojawiania się na czarnym ekranie plan przypominających chmury. Ograniczenie tego zjawiska dobrze wpływa na jakość obrazu i poprawia komfort długotrwałego korzystania ze sprzętu.

Dla wielbicieli opcji kino: proporcje panoramiczne 21: 9 i możliwość oglądania filmów bez charakterystycznych dla kinowych wersji czarnych pasów znajdujących się na dole i u góry ekranu. Plus opcje Picture-in-picture orac Picture-by-picture które umożliwiają wyświetlanie w tym samym czasie treści pochodzących z różnych źródeł (Multi). Dzięki dużej rozdzielczości AOC u3477Pqu pozwala także na pracowanie na nim na wielu aplikacjach używanych jednocześnie – przy wygodnym podziale ekranu dopasowanym do aktualnych potrzeb (np. podgląd z 16 kamer, czy pomieszczenie przy sobie 4 stron formatu A4 – opcja przydatna przy przeglądaniu dokumentów, długich tabel i zdjęć).

Złącza wideo: DVI, Display Port , D-Sub ,oraz HDMI z MHL umożliwiające podłączenie do monitora urządzeń z systemem Android (smartfony) . Plus oczywiście porty USB (4), w tym dwa w standardzie 3.0 .

Monitor ma również wbudowane głośniki 3W, funkcję pivot, swivel, a jego ekran można swobodnie regulować pod kątem nachylenia do własnych potrzeb (wysokość: zakres 130 mm). Zadbano również o zgodność ze standardem VESA (można go powiesić na ścianie).

Cena? Wg informacji producenta będzie można go dostać w kwocie ok. 2689 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.