Trackball MX Ergo Logitech

Trackballe to mniej popularna opcja standardowej myszy komputerowej, z której korzystano dużo wcześniej niż powstały znane wszystkimi myszki oraz inne, bardziej powszechne akcesoria. Z trackballa przede wszystkim korzystają amatorzy gier internetowych oraz osoby ceniące sobie kompatybilność. Dlatego też urządzenie to stale jest ulepszane, a rynku pojawią się nowe modele. Do najnowszy zalicza się trackball MX Ergo Logitecha.

Trackball łatwo rozpoznać, bo charakterystyczna kulka znajduje się na górze i to ją obraca się w palcach, aby poruszać kursorem. Urządzenie powstało w latach 40. XX wieku i przez krótki czas było popularne nim upowszechniły się znane wszystkim myszy komputerowe. Dziś z wygody trackballa korzystają niszowi użytkownicy. W przypadku trackballa MX Ergo zaskoczyć może duży rozmiar urządzenia, ale dzięki temu jest ono stabilniejsze. A za sprawą możliwości regulacji górnej części każdy może dopasować wielkość do własnych potrzeb. W górnej części trackballa znajdują się takie same jak w zwykłej myszce przyciski – lewy i prawy. Pomiędzy tymi przyciskami umieszczono rolkę, a dwa dodatkowe przyciski, umożliwiające szybkie „cofnij” i „ponów”, ulokowano przy lewym klawiszu. Cenna funkcja Logitech Flow, za pomocą której można przełączać się między komputerami, znajduje się za rolką. Ostatni przycisk, który zwiększa precyzyjność urządzenia, ustawiono obok kulki. Co ważne, domyślne funkcje w razie zapotrzebowania można modyfikować, korzystając ze specjalnego oprogramowania Logitech Options. Tym co wyróżnia trackball MX Ergo Logitech jst wystająca z lewej ścianki duża kilka, którą obsługuje się kciukiem. Niektórzy mogą mieć z tym problem, zwłaszcza osoby przyzwyczajone do centralnego rozmieszczenia kulki.

Urządzenie MX Ergo Logitech wyróżnia precyzyjne wykonanie oraz przyjemny w dotyku materiał. Trackball o wymiarach 132,5 mm × 51,4 mm × 99,8 mm waży 164 g. Posiada w sumie osiem przycisków, a jego zasięg sięga 10 metrów. Zaletami MX Ergo jest również możliwość personalizacji oraz ergonomia urządzenia. Za minus można uznać, że szybko się brudzi i dostępna jest wersja tyko dla osób praworęcznych. Bez wątpienia największą zaletą urządzenia Logitech jest ekspresowe i bezproblemowe przełączanie się między sprzętem komputerowym. Dzięki temu bez konieczności przepinania można pracować na różnych komputerach, a ręka cały czas znajduje się na jednym urządzeniu. Ponadto trackball w odróżnieniu od myszy nie wymaga specjalnej podkładki, można go używać na każdej powierzchni. Wystarczy odrobina miejsca i można swobodnie pracować. Urządzenie MX Ergo Logitech wyróżnia też wysoka wydajność akumulatora, co zapewnia nawet kilka miesięcy pracy bez ładowania. Wiele osób zniechęcić może dość wysoka cena – około 360 zł. Jednak tego typu trackball spodoba się głównie entuzjastom niszowego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.