Darmowa wymiana Surface Pro 4

Firma Microsoft wyszła naprzeciw swoim klientom, którzy zakupili wadliwy model komputera Surface Pro 4, decydując się na całkowitą wymianę sprzętu po zgłoszeniu reklamacji. Program darmowej wymiany ma zagwarantować zadowolenie użytkowników Microsoft Surface Pro 4, którzy otrzymali urządzenie z migoczącym ekranem. Taka poważna dysfunkcja uniemożliwia korzystanie z komputera. Wada producenta jest na tyle poważna, że żadna aktualizacja nie niweluje problemu z ekranem. Nowy komputer można otrzymać po spełnieniu trzech ważnych kroków:

Po pierwsze należy zainstalować wszystkie aktualizacje, aby mieć pewność, że migoczący ekran jest stałą wadą. Następnie trzeba skontaktować się z pomocą techniczną firmy Microsoft. Za pośrednictwem pracownika technicznego potwierdza się usterkę, która kwalifikuje się do skorzystania z programu bezpłatnej wymiany. Konsultant wyznacza najbliższych termin wymiany sprzętu. Microsoft nie wygrywa plików z jednego komputera na drugi, dlatego ze względu na wymianę utworzenia kopii zapasowej pozwoli zachować ważne dane.

Co ważne, program wymiany sprzętu dotyczy również komputerów, które utraciły już gwarancję producenta. Pierwsze wadliwe modele pojawiły się na rynku pod koniec października 2015 roku, więc kilka miesięcy temu minęła gwarancja na te komputery. Jeżeli jednak klienci wcześniej zdecydowali się na pogwarancyjną naprawę migoczącego ekranu mogą ubiegać się o zwrotu wszystkich kosztów, jakie wiązały się z tą naprawy. Warunkiem uzyskania zwrotu pieniędzy jest kontakt z działem obsługi klienta, który potwierdzi możliwość skorzystania z obowiązującego programu. Na czas wymiany każdy klient otrzymuje urządzenie zastępcze. Czas oczekiwania na tymczasowy komputer waha się od 5 do 8 dni.

Wymiana sprzętu dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji, które zdecydowały się na zakup urządzeń dla swoich pracowników. Nowe komputery otrzymuje wyłącznie właściciele modelu Surface Pro 4. Choć usterka dotyczy tylko odsetka urządzeń, jest na tyle poważna, że firma Microsoft wdrożyła projekt kompletnej wymiany komputerów. Wymiana wadliwego ekranu kosztuje aż 1800 zł, dlatego bardziej opłacalne i szybsze jest zaproponowanie klientom nowego sprzętu. Niemniej nie jest to fabrycznie nowe urządzenie, ale komputery „refurbished”, czyli odnowione i bez wad.

Komputer Surface Pro 4 marki Microsoft to popularna hybryda, którzy przyczyniła się do wzrostu sprzedaży urządzeń tego typu. Ze uwagi na ryzyko utraty reputacji i odejścia klientów do konkrecyjnych firm zdecydowano się na odważny krok i wymianę wszystkich wadliwych komputerów. Migotanie ekranu to problem nie do zaakceptowania, ale może również powstać w wyniku mechanicznego uszkodzenia lub naprawy w nieautoryzowanym serwisie – takie komputery nie są objęte darmową wymianą. Tylko sprzęt z wadą producenta może zostać zastąpiony nowym komputerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.