Tablet Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520

Coraz większą cześć rynku komputerowego zalewają tablety, które są bardzo często najbardziej optymalnym wyborem pomiędzy tradycyjnym laptopem a smartfonem. Łączą one w sobie zarówno funkcjonalność większych laptopów oraz mobilność, która jest pożądaną cechą urządzeń przenośnych. Dlatego też każda nowość z kategorii tabletów pojawiająca się na rynku budzi szerokie zainteresowanie. Podobnie jest z nowym urządzeniem oferowanym przez Nokię. Mowa tu o Nokii Lumia 2520, która od niedawna jest dostępna także w naszym kraju.

Tablet Nokia Lumia 2520 wyposażony w moduł LTE został zaprojektowany głównie z myślą o użytkownikach, dla których priorytetem przy zakupie urządzeń jest mobilność. Tak więc zarówno prywatni użytkownicy oraz użytkownicy biznesowi z pewnością zainteresują się nową ofertą Nokii. Według projektantów tablet ma spełniać swoje zadania zarówno podczas biznesowych prezentacji, zwykłej pracy w biurze, podróży, a także podczas użytkowania go w domu. Wszystko to za sprawą preinstalowanego systemu Windows RT 8.1, który możemy dowolnie spersonalizować pod własne wymagania i oczekiwania oraz pakietowi narzędzi biurowych Microsoft Office, zawierających programy: Word, Excel i PowerPoint. Oprócz tego dostępnych jest także wiele innych pomocnych aplikacji.

Nokia Lumia 2520 wyposażona jest w 32 GB pamięci zewnętrznej. Dodatkowo pliki można zapisywać również na karcie pamięci microSD o pojemności 32 GB lub korzystając z usługi OneDrive. Wysoka jakość wyświetlanego obrazu jest zasługą 10 calowego wyświetlacza oferującego rozdzielczość FullHD. Producent deklaruje, że dzięki odpowiedniej budowie, będzie on spełniał swoje zadanie nawet w pełnych słońcu. Tablet jest wyposażony także w dwie kamery. Pierwsza z nich, przednia posiada matrycę 1,2 MPx. Pomimo niewielkiej liczby pikseli, sprawdza się ona doskonale do prowadzenia wideorozmów, gdzie większa rozdzielczość, póki co nie jest wymagana. Główna kamera, znajdująca się z tyłu urządzenia posiada matrycę o rozdzielczości 6,7 MPx. Umożliwia to nagrywanie filmów w jakości FullHD z prędkością 60 fps. Kamera ta została wyposażona w obiektyw firmy Carl Zeiss, który jest gwarancją dobrej jakości optyki. Oprócz tego w ofercie Nokii dostępna jest także oddzielnie dedykowana do tabletu Lumia 2520 klawiatura, która pozwala na jeszcze lepszą kontrolę nad urządzeniem i znacznie zwiększa ergonomię pracy co sprawia, że tablet ten staje się solidną konkurencją dla laptopa. Bateria natomiast według założeń producenta ma zapewnić zasilanie na około 10 godzin ciągłej pracy z urządzeniem. Jej naładowanie do stanu 80% zajmuje jedynie godzinę, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Główną wadą tabletu Nokia Lumia 2520 jest niestety jego cena, która oscyluje wokół kwoty 2700 zł, co znacznie zniechęca do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.