Premiery Apple – iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max

logo Apple

Każde wprowadzenie nowego produktu marki Apple poprzedza wyczekiwana przez wszystkich specjalna konferencja. Dopiero podczas branżowego spotkanie zdradzane są szczegóły odnośnie nowego modelu. Nie inaczej było tym razem – 10 września 2019 roku odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano nowe iPhone’y. Wkrótce do sprzedaży trafią trzy modele: iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Na nowości Apple czekają wierni użytkownicy, którzy regularnie wymieniają popularny sprzęt na odświeżoną wersję. Wrześniowa konferencja odbyła się w Steve Jobs Theater w siedzibie firmy i jej głównym prowadzącym był Tim Cook.

Wśród najważniejszych zmian w nowych modelach iPhone’ów są dwa aparaty fotograficzne na tylnej części urządzenia. Pierwszy zapewnia przejrzyste zdjęcia w standardowym formacie, drugi to opcja na coraz częściej wykorzystywana w social mediach zdjęcia z ujęć szerokokątnych. Nowe modele mają też wzmocnioną technologię dźwięku Dolby Atmos, aby oglądanie materiałów filmowych było przyjemne również z włączonym dźwiękiem. Bardzo ważnym ulepszeniem jest możliwość nagrywania video w rozdzielczości 4K z aparatu do selfie. Do tej pory filmiki przednie były dużo gorszej jakości. Teraz dostępne będą w opcji 60 klatek na sekundę oraz w zwolnionym tempie. Nowością jest także funkcja Deep Fusion, która za sprawą specjalnych sieci neuronowych precyzyjnie odwzorowuje szczegóły na zdjęciu. Jedna fotografia to tak naprawdę 9 seryjnych, połączonych w jedno, idealne zdjęcie.

Amatorzy iPhone’ów właśnie na takie rozwiązania liczyli, gdyż telefony wykorzystywane są do tworzenia stories na kanałach social mediowych. Potężny procesor A13 Bionic ma zapewnić bezawaryjność i wydajność. Natomiast nowa bateria ma zapewnić o ponad godzinę dłuższą pracę w porównaniu z poprzednimi modelem. Wszystkie iPhone’y z serii 11 są też fabrycznie odporne na zalanie. Producent zdecydował się na 6 kolorów: czarny, biały, czerwony, filetowy, zielony, żółty.

Model podstawowy, czyli iPhone 11 ma kosztować 3599 zł. Wersje ulepszone posiadać będą większe ekrany – iPhone 11 Pro wyświetlacz 5,8-cala, a Pro Max aż 6,5-cala. Dodatkowo szybkie ładowarki i wydajniejsza bateria mają być gwarancją zdecydowanie dłuższego działania bez podłączania do prądu. Wszystkie aparaty posiadają matrycę 12 Mpx. Natomiast za sprawą nowego teleobiektywu z dwukrotnym zoomem będzie można wykonywać dużo lepsze zdjęcia z daleka. W modelach rozszerzony soczewka jest jeszcze bardziej szerokokątna, dzięki czemu pole widzenia jest dwukrotnie szersze. Za iPhone’a 11 Pro trzeba będzie zapłacić minimum 5199 zł, model Pro Max będzie o około 500 droższy.

Podczas konferencja firma przestawiły też projekt nowego zegarka Apple Watch oraz iPada. Wyjaśniono również zasady działania Apple TV+ i Apple Arcade – nowych opcji dla klientów, które mają być dostępne pod koniec września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.