Mario Kart Tour

Wielkość z nas pamięta przyjemną grę Mario Bros, w którą w latach dziewięćdziesiątych grali wszyscy. Wówczas używało się konsoli, a celem było przejście szeregu poziomów i uwolnienie ukochanej Mario. Sentyment do popularnej gry pozostał, dlatego wszystkie najnowszy wersje Mario na smartfony biją rekordy popularności. W przypadku ostatniej odsłony padł kolejny, spektakularny wynik, który będzie ciężko pobić w przyszłości.

Słynna gra Nintendo stale się rozwija. Najnowsza część o nazwie Mario Kart Tour została udostępniona dla użytkowników 25 września 2019 roku. W ciągu pierwszych 24 godziny od premiery została pobrana przez 20 milionów użytkowników z całego świata zaskakując wszystkich fanów! Poprzedni rekord, wynoszą 7 mln w ciągu doby należał do Super Mario Run. Spin-off serii wyścigówek z udziałem bohaterów znanych z Super Mario okazał się zdecydowanie popularniejszy.

Gra osiągnęła pierwszą pozycję w rankingach w aż 93 krajach, co stanowi kolejny ogromny sukces twórców. Za tak wysokim rezultatem stać mogą również technologiczne aspekty, gdyż po raz pierwszy premiera gry dotyczyła obu systemów operacyjnych, zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem, jak z iOS mogli pobrać grę tego samego dnia. W przypadku Super Mario Run zdecydowano się na dwie premiery – najpierw dla smartfonów z iOS, a po kilku dniach z Androidem, bo miało duży wpływ na jednostkowy wynik debiutującej na rynku gry.

Podobnie jak gra Super Mario Run, również Mario Kart Tour prowadzona jest zgodnie z obecnymi standardami, czyli w pionie. Ma to umożliwić korzystanie z gry w dowolnym miejscu, w dowolnej pozycji np. jadąc komunikacją miejską w godzinach szczytu. Oznacza to, że funkcje takie jak skręcanie, skakanie czy driftowanie można obsługiwać jedną ręką, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest jeszcze przyjemniejsze.

W Stanach Zjednoczonych gra Nintendo stała się już rodzinny hitem, gdzie rodzice rywalizują na torze ze swoimi dzieci. Sama gra jest darmowa, mikropłatności dotyczą zakupu nowych postaci czy samochodów. Zaawansowani gracze często decydują się na takie dodatki, bo jeszcze urozmaicić zabawę. Nowością w przypadku Mario Kart Tour jest również abonament Gold Pass, który kosztuje 23,99 zł miesięcznie. Abonamentowy użytkownik może ustawić większą prędkość wyścigów oraz otrzymuje specjalne odznaki i nagrody za niestandardowe misje. Jednak większość graczy unika opcji z abonentem, ciesząc się podstawową wersją kultowej gry, która za każdym razem zapewnia mnóstwo emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.