Premiera iPhone 12

Fani produktów marki Apple doczekali się prezentacji nowych modeli. W odświeżonych zestawach kultowych smartfonów nie będzie już słuchawek oraz ładowarek, ma to zmniejszyć ślad węglowy, gdyż większość klientów posiada już te produkty, a produkcja nowych, niepotrzebnych negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Marka Apple chce być odtąd bardziej ekologiczna i nie generować większej ilości odpadów. W skład rodziny iPhone 12 wchodzą aż cztery modele o różnej cenie i specyfice: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Sprzedaż pierwszych modeli ma rozpoczynać się już 16 października. Najpierw na sklepowe półki trafią wersje iPhone 12 i 12 Pro, modele 12 Mini i 12 Pro Max w przedsprzedaży mają pojawiać się 6 listopada.

Należy nadmienić, że brak ładowarki w zestawie doprowadził do obniżenia jej ceny z 29 na 19 dolarów, aby koszt zakupy nie nadszarpywał dodatkowo budżetu, gdyż ceny smartfonów nadal są wysokie. Najtańsza wersja mini kosztuje 3599 zł, wersja standardowa to koszt od 4199 zł, za model Pro trzeba już zapłacić przynajmniej 5199 zł, a za Pr Max 5799 zł. Najdroższa opcja, czyli iPhone 12 Pro Max 512 GB to wydatek rzędu 7199 złotych. Wielkość telefonów dopasowano została do preferencji różnych użytkowników. Kompaktowe Mini ma niewielki ekran o przekątnej 5,4 cala, większe są iPhone 12 oraz 12 Pro i mają 6,1-calowy ekran, największy 12 Pro Max wyróżnia się dużym ekranem o przekątnej 6,7 cala. Wersje kolorystyczne też zostały podzielone. W przypadku modeli iPhone 12 oraz 12 mini do wyboru są kolory: niebieski, zielony, czerwony, biały oraz czarny. Natomiast iPhone 12 Pro oraz 12 Pro Max oferowane są w kolorach niebieskim, złotym, srebrnym oraz szarym.

Wszystkie iPhone’y 12 posiadają jasny ekran OLED oraz wbudowany modem 5G, by w pełni korzystać z sieci internetowej najnowszej generacji. Ulepszono też aparat i jakość obrazu, a złącze MagSafe do ładowania bezprzewodowego pozwoli znacznie szybciej naładować baterie. Największą i zdecydowanie najważniejszą dla użytkowników Iphonów jest wyposażenie ich w potężny sześciordzeniowy procesor A14 Bionic, dzięki któremu urządzenie będzie zapewniło przyjemność korzystania z wszelkich aplikacji. Jednak nie wszystko jest na plus. Ponownie marka Apple ogranicza RAM. Modele podstawowe mają go zaledwie 4 GB, a modele PRO 6 GB. Taka ilość RAM-u to zdecydowanie za mało, gdy smartfon pozwala na nagrywanie i montowanie wideo w formacie Dolby Vision. Konkrecyjne firmy, które oferuje tańsze urządzenia, od dawna oferuje więcej pamięci RAM, dlatego trudno zrozumieć powody decyzji marki Apple. Może mieć to wpływ na wyniki sprzedażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.