Plextor wprowadza na rynek nowe dyski SSD: M6GV

dysk Plextor

Na polskim rynku pojawiły się już nowe dyski SSD marki Plextor. M6GV i M6MV to wysoka jakość i duża wytrzymałość za bardzo przystępną cenę. Sugerowana cena najtańszych modeli to jedynie 219zł. Najbardziej zaawansowane kosztują 719 zł.

Marka Plextor wprowadziła na polski rynek nowe dyski SSD. Modele M6GV i M6MV wyróżniają się zastosowanymi w ich produkcji, nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują wysoką jakość i niezawodność. Duży plusem jest również cena, dzięki której w nowe dyski zainwestować mogą nie tylko użytkownicy potrzebujący sprzętu najwyższej klasy, ale także osoby prywatne, które chciałyby pracować na dysku z górnej półki.

Dysk Plextor M6GV posiada złącze M.2, które zdecydowanie ułatwia jego zastosowanie. Przede wszystkim, umożliwia ona montaż napędu SSD na dedykowanym gnieździe płyty głównej. Poza tym nie wymaga żadnego dodatkowego okablowania i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Sprawia to, że dysk zalecany jest głównie tym osobom, którym potrzebne są nośniki o niewielkich rozmiarach. Oprócz tego, że można go wykorzystać do standardowych komputerów desktop, to sprawdzi się również w maszynach HTPC posiadających płyty Mini-ITX.

Ponadto dysk Plextor M6GV wyróżnia się sekwencyjnym odczytem danych, który odbywa się z prędkością max. 535 MB/s. Prędkość zapisu wynosi tu max. 455 MB/s. Określono również, że losowa liczba operacji wejścia/wyjścia to max. 83 000/80 000 IOPS. Istotą konstrukcji napędu są kości pamięci MLC Toshiba Toggle NAND i kontroler SMI 2245en. W dysku zastosowano technologię PlexTurbo 3.0, która umożliwia wykorzystanie wolnych zasobów pamięci RAM i redukcję zużycia pojedynczych komórek pamięci flash. To właśnie ta cecha decyduje o wytrzymałości sprzętu, pozwalając na jego długotrwałą eksploatację i nadając im ponadprzeciętnej wydajności.

Na polskim rynku można już też znaleźć dysk Plextor M6MV. Wyróżnia go złącze mSata. Jego parametry są zbliżone do poprzednika. Ten sprzęt będzie jednak szczególnie przydatny osobom posiadającym laptopy starszej gerenacji. Sugerowane ceny dysków Plextor są zróżnicowane, ale najtańsze modele można dostać już za ok. 219zł. Taka jest proponowana przez producenta cena dla modeli M6GV i M6MV w wersji 128GB. W wersji 256GB mają kosztować ok. 379zł. M6GV dodatkowo dostępny jest w wersji 512GB. W tym przypadku sugerowana cena to 719zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.