Patriot Viper V765 – wytrzymała klawiatura dla graczy

viper v765

Klawiatura dla graczy z przełącznikami Kailh White BOX, personalizowanym podświetleniem RGB i podpórką na nadgarstki to najnowsza propozycja od Patriot. Co to za sprzęt i do kogo jest kierowany?

Patriot Viper V765 jest “pancerną” klawiaturą mechaniczną. W projektowanie sprzętu zaangażowani byli gracze – fani marki oraz zawodnicy drużyny Viper Gaming Team. To właśnie dzięki ich opinii powstało trwałe urządzenie pełne użytecznych funkcji. Nowa klawiatura na pewno przypadnie do gustu wytrawnych graczy, ale także osób wykonujących typowo biurową pracę.

Viper V765 jest przeznaczony dla graczy średniozaawansowanych. Klawiatura oprócz podstawowych funkcji wyposażona jest również w te bardziej zaawansowane. Wśród nich znajdują się mechaniczne przełączniki Kailh White BOX, czyli słyszalny klik po każdym uderzeniu w klawisz lub Kailh Red. Klawiatura posiada podświetlenie RGB wspierane przez pierwszy w historii przełącznik DIP LED, zapewniający maksymalne efekty świetlne. Dodatkowo urządzenie jest wodoodporne i pyłoodporne, a także zawiera odczepianą, magnetyczną podstawkę pod nadgarstki.

Klawiatura Viper V765 charakteryzuje się fenomenalną sprawnością przy każdym naciśnięciu klawiszy, a to właśnie za sprawą przełączników mechanicznych Kailh. Szybki czas reakcji bez konieczności rezygnacji z mechanicznego wyczucia graczy zapewnia także odległość przełączników do punktu aktywacji klawiszy wynosząca 3,6 mm. Korzystanie z takiego urządzenia przekłada się na wyższy komfort użytkowania, który docenią nie tylko gracze, ale i osoby szybko piszące.

Zaletą klawiatury jest też wcześniej wspomniany zaawansowany system oświetlenia z użyciem kolorów z palety RGB, wspierany wysokiej jakości diodami LED o przedłużonej żywotności i zastosowaniem autorskiego przełącznika DIP LED. Użytkownicy sprzętu mogą dowolnie dostosowywać podświetlenia i klawiszy makr dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu. Pod kątem praktycznym programowalne są 103 klawisze, a pod kątem oświetlenia – wszystkie z osobna. Dodatkową zaletą jest też to, że można edytować już istniejące lub tworzyć zupełnie nowe scenariusze świetlne. Pozwali to nadać urządzeniu własnego i niepowtarzalnego charakteru.

Ciekawą funkcją zastosowaną w prezentowanej klawiaturze jest również niezależne kontrolowanie każdego klawisza Viper V765 przez wbudowany procesor. Odbywa się to ze wsparciem systemu 100% ANTI-GHOSTING (N-KRO) i umożliwia wykrywanie każdego kliknięcia oraz wykonywanie każdego polecenia użytkownika bez względu na liczbę jednocześnie wciśniętych klawiszy. Producent gwarantuje wytrzymałość przełączników do aż 50 milionów kliknięć, a sama konstrukcja została wykonana z dobrego aluminium spełniającego normy przemysłu lotniczego.

Patriot Viper V765, podobnie jak inne gamingowe klawiatury mechaniczne, nie może być nazwana tanią, ale na pewno rozsądnie wycenioną. Kupimy ją w cenie ok. 360 zł. Sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją oraz posiada kompatybilne wsparcie dla „aktualnych platform”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.