Nowe głośniki od Samsunga

Samsung M7

Już na początku września, podczas targów elektronicznych w Berlinie marka Samsung zaprezentuje swoje nowe głośniki z rodziny multiroom. Będą to bezprzewodowe głośniki wraz z nową, dołączoną do nich aplikacją.

Podczas mających odbyć się w Berlinie w dniach 4-9 sierpnia targów elektronicznych IFA, Samsung ma zaprezentować trzy nowe modele głośników. Wszystkie one będą należały do znanej już rodziny głośników multiroom. Głośniki R1, R3 i R5 będą wyróżniały się podobnymi cechami – wszystkie są bezprzewodowe, a dodatkowo emitują dźwięk 360-stopni.

Wszystkie głośniki, które mają pojawić się wkrótce w sprzedaży, będą też powiązane z produktami, jakie Samsung wprowadził na rynek w ubiegłym roku. W 2014 r. pojawiły się głośniki multiroom M3, M5 i M7, do których dołączone były odpowiednie soundbary. Ponadto na targach elektronicznych CES 2015 marka przedstawiła głośnik Samsung R7, który wyróżnia się wspomnianą już technologią dźwięku 360 stopni. Poza tym, że wszystkie głośniki z tej rodziny charakteryzują się dobrą jakością dźwięku, to dodatkowo chwali się je za niskie ceny. Można je nabyć już za niespełna 300 zł. Warto dodać, że najnowsze głośniki R1, R3 i R5 mają kosztować jeszcze mniej.

Jeżeli chodzi o wygląd, to wszystkie nowe modele głośników Samsunga wyróżniają się minimalizmem i prostym designem. Zdecydowanie postawiono na funkcjonalność skupiając się na tym, by emitowały idealny dźwięk rozbrzmiewający we wszystkich kierunkach z jednakową mocą. Zarówno w amerykańskich, jak i w europejskich sklepach nowe produkty Samsunga mają być dostępne jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w IV kwartale.

Przypomnijmy, że Samsung nie jest pierwszym producentem elektroniki, który zdecydował się na poszerzenie swojej oferty o głośniki multiroom. Nieco wcześniej zdecydowały się na to marki Bang & Olufsen oraz Yamaha. Natomiast podczas berlińskich Targów elektroniki użytkowej, poza Samsungiem, głośniki tego typu przedstawi również jeden z głównych konkurentów koreańskiej marki, LG.

Oprócz samych głośników, do oferty Samsunga wejdzie również nowa aplikacja dla systemów Android i iOs. Pojawi się również odświeżone oprogramowanie do smartwatchy Samsunga. Jeszcze jedną nowością będzie wysokiej jakości streaking dostępny, dzięki współpracy Samsunga z serwisem Qobuz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.