Nowa obudowa mid-tower od Lian Li

pc-7n lian li

Kupując komputer, zwykle największą wagę przywiązujemy do jego parametrów technicznych. Liczy się szybkość pracy, wydajność. Obudowa mid-tower Lian Li pokazuje jednak, że można łączyć wysoką jakość z atrakcyjnym wyglądem.

Kupując sprzęt komputerowy, zwykle nie przywiązuje się wagi do jego wyglądu. Większość osób skupia się na wydajności i szybkości, pojemności dysku, ale nie na kolorze czy formie obudowy. Firma Lian Li pokazuje jednak, że zwykle komputery niekoniecznie muszą wyglądać jednakowo nudno. Proponowane przez markę obudowy komputerów łączą w sobie wysoką jakość, wytrzymałość i elegancki design.

Nowoczesny model obudowy PC-7N to hołd dla współczesnego minimalizmu. Zachowanie formy mid-tower, rezygnacja z dodatków i połączenie projektu ze stonowaną kolorystyką dało wyjątkowe efekty. Obudowa sprawia wrażenie masywnej i imponuje wytrzymałością, a dzięki zachowawczemu wyglądowi atrakcyjnie komponuje się z innymi sprzętami komputerowymi i pasuje do większości pomieszczeń biurowych oraz domowych.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to obudowa PC-7N została wykonana z aluminium i waży 5,2 kg, a jej wymiary to 210 x 473 x 500cm. Jest pojemna na tyle, by spokojnie można było zmieścić w niej płytę główną ATX lub Micro-ATX, dwa napędy 5,25”, cztery dyski 3,5” lub dwa dyski 2,5”, a także 8 kart rozszerzeń, zasilacz ATX, kartę graficzną o długości nieprzekraczającej 370 mm oraz układ chłodzenia procesora, którego wysokość nie może przekraczać 170 mm.

Sama wytrzymałość obudowy i jej pojemność to jednak nie wszystko. Producent postarał się, aby montaż elementów przebiegał możliwie najwygodniej, dlatego tacki na dyskiw PC-7N leżą prostopadle do płyty głównej i umożliwiają montaż nośników bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Takie rozwiązanie pozwoliło również na zwiększenie przestrzeni dla pozostałych elementów oraz na poprawę przepływu powietrza. Natomiast gumowe podkładki tacek redukują wibracje generowane w trakcie pracy urządzenia.

Nowa obudowa Lian Li gwarantuje także dokładne chłodzenie. Znajdują się w niej 3 wentylatory, a ich pracę uzupełnia filtr przeciwkurzowy. Gdyby taki poziom chłodzenia nie był wystarczający, to w obudowie można jeszcze dodatkowo zamontować 2 radiatory dla chłodzenia wodnego. W obudowie znajdują się również otwory ułatwiające przeprowadzenie kabli, a w górnym panelu umieszczono złącza audio i porty USB 3.0.

Obudowa PC-7N pojawi się w sprzedaży pod koniec miesiąca, a jej cena ma wynosić 99 dolarów. Do wyboru będą obudowy w kolorze czarnym i srebrnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.