Nexus Player – nowe urządzenie multimedialne od Google

Nexus PLayer

Już jest! Nexus Player – prosta w obsłudze i jednocześnie zaawansowana funkcyjnie przystawka telewizyjna wyposażona w system Android TV, właśnie została zaprezentowana przez Google.

Nexus Player umożliwia wygodne korzystanie z serwisów streamingowych oraz uruchamianie aplikacji na Androida, a to wszystko po podłączeniu do telewizora! Nowe urządzenie multimedialne od Google będzie odtwarzało filmy i dobrze współgrało z serwisami streamingowymi i aplikacjami tak, by maksymalnie ułatwić użytkownikowi korzystanie z nich. W tym oczywiście wygoda korzystania z gier Google Play.

Dodatkowo, nowe urządzenie Google umożliwi wykorzystanie Chromecast do bezprzewodowego, szybkiego przesyłania obrazu ze smartfonów i tabletów opartych na Androdzie oraz z Chromebooka na systemie Chrome OS.

Nexus Player to wspólne dzieło Google i firmy ASUS, które wg informacji producenta wyposażone jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom (częstotliwość 1.8 GHz), procesor grafiki PowerVR Series 6, port HDMO, Bluetooth 4.1, port micro USB 2.0 oraz 1 GB pamięci RAM. Nexus posiada również dodatkowo kontroler sieci bezprzewodowych 802.11ac o 8 GB pamięci flash. Co ważne, Nexus Player nie jest przystosowany do technologii 4K, więc wesprze obrazy jedynie w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Posiadacze sprzętu w technologii wyższej – 4K nie będą więc mogli komfortowo z niego korzystać.

Całość obsługiwana jest niewielkim pilotem, głosowo lub przy udziale dedykowanego pada, ale ten nie znajduje się w komplecie i będzie przez firmę sprzedawany oddzielnie.

Cena? 99 dolarów za sztuke + sam kontroler 39 dolarów.

Prezentacja urządzenia już się odbyła, a w oficjalnej sprzedaży pojawiło się od 17 października – na rynku amerykańskim, choć dostawy urządzeń można się spodziewać dopiero początkiem listopada 2014. Kiedy pojawi się w Europie? Takie informacje wciąż nie są dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.