Apple CryptoKit – aplikacja do płacenia kryptowalutami

Płatności cyfrowe wchodzą na kolejny poziom. Amerykański potentat z branży It zamierza wypuścić na rynku aplikacje wykorzystującą krytpotwaluty w płatnością detalicznych. Apple CryptoKit będzie najprawdopodobniej pierwszym narzędziem, umożliwiającym dokonywanie zakupów za pomocą bitcoinów i innych kryptowalut. Specjalna aplikacja na iPhone’a właśnie jest realizowana i wkrótce może nastąpić jej prezentacja. Dzięki niej użytkownicy telefonów z jabłkiem zaskają cenną funkcję w dobie silnego rozwoju kryptowalut.

Nie tylko firma Apple zdecydowało się na pracę nad tego typu aplikacją. O tej formie płatności za pośrednictwem smartfona myślą również inne znane marki m.in. HTC i Samsung. Nie wykluczone, że już w modelach HTC Exodus 1 oraz w sztandarowym Galaxy 10 dostępne będą portfele na kryptowaluty. Ostatnie badania wskazują, że liczba osób korzystających z portfeli cyfrowych rośnie bardzo dynamicznie. Obecnie jest ich ponad dwa miliardy, a szacuje się, że do 2024 roku korzystać z nich będzie nawet 4 miliardy ludzi.

Doniesienia o wdrożeniu Apple CryptoKit wynikają z ikon, jakie zaprojektowano dla iOS13 – cztery logotypy powiązane są z bitcoinem, co jasno sugeruje obsługiwanie kryptowalut. Dokładne możliwości tych aplikacji nie są jeszcze znane. Wszystkie programy najpierw są sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa i wygody. Weryfikacja i uwierzytelniania stanowią teraz priorytet dla firm informatycznych. Niemniej budowanie aplikacji kryptograficznych już stawia Apple w wyjątkowej pozycji, jeśli chodzi o urządzenie mobilne, gdyż jako pierwsi będą oferować tego typu funkcję. Ponadto oznacza to również bardzo poważne uaktualnienia Apple Wallet.

Co ważne, niektóre firmy, m.in. Starbucks i Whole Foods Market ogłosiły, że są gotowe na realizowanie płatności z wykorzystaniem krypotowalut. Możliwe, że już wkrótce kawę kupimy za bitcoiny. Cała transakcja opierać się będzie za zeskanowaniu kodu QR ze smartfona. Jeśli wirtualny portfel posiadać będzie odpowiednia ilość danej waluty aplikacja zaakceptuje płatność. Jednym słowem ultra nowocześnie i bardzo komfortowo. Ponadto cała aplikacja ma być bardzo prosta w obsłudze i nawet osoby nieposiadające wiedzy na temat krypotowalut bez większych trudności będą mogły wykorzystywać najnowszą technologię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.