Zortrax – najlepsza drukarka 3D na świecie

zortrax m200

Na świecie panuje prawdziwy boom na drukowanie 3D, jednak nie każdy wie, że najlepszą na globie drukarkę tego typu stworzyli Polacy! Jest to maszyna Zortrax M200, która za najlepszą została uznana przez serwis 3DHubs.com.

Drukarki trójwymiarowe podbijają świat i chyba każdy słyszał już o tym, że pozwalają one na wydrukowanie protezy lub broni. Nie wszyscy wiedzą jednak, z jakiego kraju pochodzi najlepsza drukarka 3D, jaką można na rynku spotkać. A warto o tym wiedzieć, ponieważ maszyna uznana za lidera w tej dziedzinie została wyprodukowana w Polsce! Jest nią olsztyńska drukarka 3D Zortrax M200.

Tytuł najlepszej na globie przyznali jej czytelnicy serwisu internetowego 3DHubs.com. Skumulowane oceny opublikowane przez internautów pozwoliły jej zdobyć łączną notę wynoszącą 4,81 pkt w pięciopunktowej skali. Oznacza to, że zyskaliśmy 96,2% możliwych do zdobycia punktów. Społeczność zgromadzona na portalu wystawiła polskiej drukarce niemal 250 recenzji, na podstawie których można było wyliczyć notę finalną. Taki wynik nie był raczej zaskoczeniem, ponieważ już od kilku miesięcy Zortrax M200 znajdowała się w czołówce rankingu najlepszych trójwymiarowych drukarek świata. Chwali się ją głównie za świetną jakość wydruku, chociaż nie bez znaczenia były też takie elementy, jak łatwość i wygoda obsługi.

Dochodząc do pierwszego miejsca w zestawieniu, olsztyńska drukarka musiała wyprzedzić 399 innych maszyn, co podkreśla, jak duży sukces odnieśli Polacy. Warto dodać, że nasz kraj jest już na świecie znany ze swoich drukarek 3D. Jak przyznaje magazyn komputerowy CHIP, światowi eksperci nie mają wątpliwości, co do tego, że nasze firmy rozwijają się w tej branży bardzo szybko i mają szansę na zostanie liderem w produkcji drukarek 3D. Mimo to podkreśla się, że drukarki to nie jedyne realne dowody na satysfakcjonujący postęp polskiej myśli technicznej.

W ostatnich latach Polska zaskakuje świat swoimi wynalazkami i odkryciami. Podobnie było choćby z grafenem, który ma znaleźć szerokie zastosowanie w przemyśle wytwórczym. Sposób jego produkcji na skalę przemysłową został opracowany właśnie przez Polaków. Śledząc historię targów wynalazków można natomiast zauważyć, że na większości z nich Polacy prezentują się ze swojej najlepszej strony i rocznie przywożą z takich imprez przynajmniej kilka nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.