Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 uchodzi za ikonę stylu i najładniejszy model z linii smartfonów Samsung. Głównymi materiałami, z których zostało wykonane to urządzenie są szkło i aluminium – urozmaicone dodatkowymi detalami. Samsung Galaxy Note 7 dostępny jest w trzech odsłonach kolorystycznych: błękitnej (jasnoniebieskiej), srebrnej i czarnej.

Patrząc z boku smartfon jest doskonale symetryczny. Jego bok ma grubość mniejszą niż 8 milimetrów. Cały aparat waży 169 gramów. Takie proporcje wagi i wymiarów sprawiają, że smartfon idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni, a to wpływa na komfort jego użytkowania. Samsung Galaxy Note 7 posiada układ Exynos 8890, główny aparat fotograficzny o rozdzielczości aż 12 Mpix z przesłoną f/1.7, a także pamięć operacyjną 4 GB. Jego ekran posiada przekątną 5,7 cala, a także rozdzielczość 2560×1440 pikseli. Dodatkowo pokryty jest specjalnym szkłem – Gorilla Glass 5. Samsung Galaxy Note 7 wyposażony jest w niewymienny akumulator, którego pojemność wynosi 3500 mAh. Zapewnia on zoptymalizowany pobór energii, który przekłada się na odpowiedni czas pracy urządzenia (w tym: oszczędzanie energii i adekwatne do potrzeb ustawienie rozdzielczości ekranu).

Użytkowników Samsung Galaxy Note 7 z pewnością ucieszy wiadomość, że jest on pierwszym wodoszczelnym smartfonem z tej linii. Urządzenie posiada certyfikat IP68, który stanowi gwarancję wytrzymania zanurzenia na głębokości półtora metra przez nawet 30 minut. Ponadto Samsung Galaxy Note 7 posiada wejście USB typu C, monofoniczny głośnik oraz znany w tych modelach układ przycisków na obudowie. W Polsce modele Samsung Galaxy Note 7 dostępne są z wbudowaną pamięcią o wielkości 64 GB.

Wyróżniającą funkcją dla Samsung Galaxy Note 7 jest możliwość skanowania tęczówki oka. Warto nadmienić, że skaner działa nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Ponadto soczewki kontaktowe, czy szkła okularów również nie stanowią dla niego problemu (obecność szkieł może jedynie nieco wydłużyć czas sklonowania tęczówki). Funkcja ta nie wymaga specjalnego ustawiania, aby dokonać skanu, wystarczy naturalne spojrzenie i ustawienie smartfona. Kolejną funkcją, niezwykle przydatną w urządzaniu typu smartfon jest ochrona prywatnych plików multimedialnych i aplikacji. Sasmung Galaxy Note 7 zapewnił ją dzięki wprowadzeniu zabezpieczenia biometrycznego Samsung Galaxy Note 7 działa na oprogramowaniu Androida 6.0 Marshmallow. W przyszłości z pewnością będzie aktualizowany do Nougata. Smartfon ten posiada nakładkę TouchWiz, która została wzbogacona o funkcję rysika. Samsung Galaxy Note 7 posiada Rysik S Pen, który potrafi wyczuć aż 4096 stopni nacisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.