Pandemia nie odpuszcza. Stale wiele osób na całym świecie nie ma możliwości, aby spotkać się z najbliższymi, tak jak to odbywało się kilkanaście miesięcy temu. Szczególnie trudne jest to w czasie świąt, gdy potrzeba bliskości jest silniejsza, bo mamy więcej wolnego czasu na pielęgnowanie relacji rodzinnych. Z pomocą w tych trudnych czasach przychodzą internetowe komunikatory, dające możliwości kontaktu z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy dostęp do internetu. Jakie obecnie narządzenia tego typu są oceniane za najlepsze? Czy wszystkie są faktycznie bezpłatne?
Najsłynniejszy na świecie komunikator, z którego obecnie korzysta już ponad 1,6 miliarda użytkowników. Niezwykle wygodne narzędzia do darmowych rozmów wideo za pośrednictwem internetu. Aplikacje funkcjonuje przede wszystkim w wersji mobilnej, ale dostępne jest także opcja na przeglądarki internetowe.
Messenger
Równie popularnym komunikatorem jest Messenger, będący częścią Facebooka. Dzięki integralności serwisu społecznościowego i komunikatora prowadzenie rozmów odbywa się w bardzo łatwy sposób. Dodatkowo Messenger daje możliwość wzbogacania rozmów wideo o zabawne i upiększające filtry.
Microsoft Teams
Zdalna komunikacja niezbędne jest również w pracy. Wygodne prowadzenie wideokonferencji z kilkoma użytkownikami jednocześnie umożliwia Microsoft Teams. Wersja domowa narzędzia jest bezpłatna, bardziej rozbudowany wariant wiąże się z koniecznością wykupienia miesięcznego abonamentu.
Google Duo
Prosta aplikacja skupiona na wideorozmowach. Działa podobnie jak wideotelefon, prezentując, kto chce się skontaktować. Jednocześnie w jednej rozmowie wideo może uczestniczyć nawet 8 osób. Google Duo najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które rzadko korzystają z najnowszych technologii oraz seniorów.
Skype
Niegdyś jedyne narzędzie do prowadzenia rozmów głosowych oraz wideo przez internet. Z aplikacji stale korzysta się na całym świecie, zwłaszcza że pozwala na zorganizowanie konferencji wideo dla 50 osób. Ponadto umożliwia dzwonienie na telefony stacjonarne i numery komórkowe, ale jest to dodatkowo płatne.
Discord
Komunikator powstał z myślą o graczach komputerowych. Gamerzy potrzebowali dedykowanego narzędzia do komunikacji podczas meczów online. Obecnie Discord sprawdza się do prowadzenia czatów oraz rozmów wideo na różnych urządzeniach, także na tabletach.
Zoom
Komunikator głownie używany do rozmów służbowych oraz nauki zdalnej w szkołach na całym świecie. Dużą zaletą programu jest funkcja udostępniania widoku pulpitu innym użytkownikom Zooma. Ponadto narzędzie zapewnia możliwość realizacji rozmów wideo wysokiej jakość w grupie nawet 100 osób.