Jeszcze szybsze drukarki: 3D Systems

Drukarka 3D Cube

RS Components wprowadził do oferty najnowsze drukarki 3D firmy 3D Systems – jednego z czołowych dostawców rozwiązań design-to-manufacturing. Będą jeszcze szybsze, lepsze, wydajniejsze: a w sklepach od wczesnej jesieni!

Nowe drukarki 3D Cube® 3 i CubeProTM będzie można zamawiać w RS na całym świecie, i choć zapowiedzi już są, to dopiero na jesieni obie drukarki 3D Systems pojawią się w sklepach.

Co umożliwiają?

Przede wszystkim trójwymiarowe drukowanie w wielu kolorach i wykorzystywanie do druku różnorodnych materiałów, co poszerza możliwości tych, którzy już dali złapać się w sidła fantazyjnych możliwości trójwymiarowych drukarek. Bardzo wysoka rozdzielczość, bo 70 mikronów warstwy druku sprawia że drukowanie jest płynne, nie zacina się i dokładnie odwzorowuje detale drukowanego produktu.

Większa prędkość + możliwość wykorzystania sprzętu do drukowania w czasie rzeczywistym (np. przez aplikacje na smartfona – a taka zostanie udostępniona w momencie startu sprzedaży tych drukarek) sprawia, że śmiało odpowiadają one na nowoczesne potrzeby rynku i na pewno pozytywnie odbije się to na ich sprzedażowych wynikach. Zarówno 3D Cube® 3 jak i CubeProTM wyposażono w kolorowy, dotykowy wyświetlacz, dość intuicyjny dla użytkownika interfejs, szybką łączność wi-fi, bluetooth oraz diody Led praktycznie informujące o postępach drukowania.

Co je różni?

Drukarka 3D Cube® 3 daje możliwość drukowania z 2 rodzajów materiałów (PLA – ulegające degradacji oraz nadający się do recyklingu ABS), posiada technologię plug-and-play, certyfikat IEC 60950 i zabezpieczenie przed dziećmi. W komplecie z parą startowych, odpornych na wilgoć kartridży, i 25 modelami szybkiego startu drukowania. Bardzo dokładna, 2 razy szybsza od dostępnych na rynku konkurentek – w druku elementów sześciennych do max 6 cali , i co ważne: z technologią zapobiegającą zapychaniu się w czasie pracy.

Drukarka CubeProTM to profesjonalna drukarka biurowa z 3 rodzajami materiałów do drukowania (PLA, ABS i wysokiej jakości nylon do wykończeń). Funkcje: kontrola komory drukowania, 2,5 razy większe elementy drukowane niż we wszystkich innych drukarkach dostępnych na rynku, łatwy montaż kartridży.

Zapowiadane ceny: 3D Cube® 3 ok. 4940 zł, a wersja Pro blisko 11 664 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.