AMD FirePro – karta graficzna do pracy z aplikacjami CAD

AMD Firepro w4300

Podczas grudniowej konferencji University 2015 w Las Vegas, w Nevadzie, AMD zaprezentowało najnowszą kartę graficzną, która idealnie nadaje się do pracy z aplikacjami CAD i zapewnia najwyższą wydajność w projektowaniu wspomaganym właśnie przez CAD.

Kartę AMD FirePro W4300 – nowe, niezwykle elastyczne w swojej klasie dzieło od AMD można instalować w stacjach roboczych Small Form Factor i Tower, a sama karta łączy w konstrukcji niskoprofilowej wydajny układ graficzny wyposażony w 4GB pamięci GDDR5. W założeniu karta ma wspomóc organizacje, które dzięki niej będą miały możliwość uproszczenia i usystematyzowania zarządzania swoimi systemami IT wykorzystując do tego wyłącznie jedno rozwiązanie graficzne – i to na wszystkie stacje robocze.

Od strony technicznej AMD FirePro W4300 to: 4GB pamięci GDDR5, wykorzystująca 6 ekranów technologia AMD Eyefinity, Obsługa OpenCL 2.0, 4 złącza DisplayPort 1.2a w standardzie, Technologia AMD FreeSync umożliwiająca wygodne sterowanie częstotliwością odświeżania ekranu (co wpływa bezpośrednio na zapobieganie „rwaniu” obrazu zwłaszcza w aplikacjach o charakterze multimedialnym i rozrywkowym), optymalizująca pobór energii technologia AMD Power Tune (max 50 watów) oraz AMD ZeroCore Power, dzięki której ogranicza się pobór prądu w momencie bezczynności sprzętu.

AMD FirePro W4300 bazuje na architekturze Graphicd Core Next, ale została zoptymalizowana pod kątem najnowszych aplikacji CAD i posiada certyfikaty dla ponad 100 różnych aplikacji tego typu (między innymi CATIA oraz PTC Creo, Autodesk AutoCAD, Dassault Systèmes SOLIDWORKS, Inventor, Revit, oraz Siemens NX) i pozwala na wizualizację tworzonych projektów aż na 6-ciu ekranach, przy rozdzielczości 4K i 5K.

Zapowiedzi karty wyglądają obiecująco, natomiast na ten moment karta AMD znajduje się jeszcze w produkcji, a o jej wcześniejszą dostępność warto pytać lokalnych dystrybutorów.

Wiadomo jednak, że w przyszłym roku AMD FirePro W4300 pojawi się w ofercie dużych producentów OEM stacji roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.