Xperia Pro – droga, ale imponująca

Telefon komórkowy przestał być urządzeniem wyłącznie do prowadzenia rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Dziś to sprzęt do tworzenia treści wizualnych i właśnie z myślą o profesjonalnych twórcach zdjęć i materiałów video marka Sony stworzyła swój nowych produkt – Xperię Pro. Tym razem smartfon skierowany jest przede wszystkim do profesjonalistów, którzy za pomocą urządzenia mobilnego tworzą treści do internetu, będące źródłem dochodu.

Najnowszy produkty Sony oferować będzie łączność 5G z gwarancją stabilnego streamowania wideo na żywo, co jest niezwykle ważne w dobie relacji live. Nic więc dziwnego, że ten nowoczesny sprzęt ze wzmocnioną funkcją HDR już budzi ciekawość na rynku mobilnego sprzętu do nagrywania wideo. Ponadto to pierwszy smartfon z serii Xperia, który posiada wejście HDMI. Dzięki temu łatwo będzie można podłączyć telefon do dowolnego monitora. Nagrywanie filmów na tym urządzeniu to sama przyjść. Wideo o jakości 4K z HDR w 60 kl./s doskonale prezentuje się na wszystkich platformach online. Nagrywać można również zwolnionym tempie w 120 kl./s, wybrać poziom jasności ekranu, wygodnie zoomować obraz za pomocą gestów oraz kadrować z wykorzystaniem dokładnej siatki liniowej.

Wszystkie te funkcje dostępne były do tej pory w aparatach fotograficznych, które kilka lat temu zastąpiły filmowcom internetowym nieporęczne kamery. Teraz nowym trendem ma być korzystanie z Xperii Pro przy kręceniu vlogów. Co ciekawe, dzięki możliwości podłączenia smartfona do np. aparatu zyskuje się dodatkowy ekran, na którym łatwiej kontrolować efekty pracy ze względu na większy ekran. Xperii Pro tak jak poprzednie modele z tej serii ma 6,5-calowy ekran z panelem OLED 4K o proporcjach 21:9. Przydatnym dodatkiem w nowej wersji Xperii jest antena 360 stopni, dzięki której sygnał wychwytywany jest z każdej strony, więc jego jakość jest większa.

Parametry techniczne nowego są zbliżone do tych w Xperii 1 II. Smartfon działa na bazie procesora Snapdragon 865, a bateria o pojemności 4000 mAh pozwala na szybkie ładowanie. Wyposażony jest w potrójny aparat, w skład którego wchodzi 16 mm ultraszerokokątny obiektyw, 24 mm szerokokątny obiektyw oraz 70 mm teleobiektyw. Co ważne każdy z nich wyposażony jest w sensor 12 MP. Natomiast przedni aparat do selfie ma 8 MP. Z Xperią Pro można pracować w różnych warunkach, także pod wodą, gdyż smartfon posiada certyfikat wodoodporności IP65/68. Wzmocnione jest także szkło specjalną powłoką Corning Gorilla Glass 6. W standardzie model będzie posiadać 12 GB pamięci RAM i 512 GB na dane, ale będzie można uzyskać 1 TB po włożeniu karty microSD. Producent zapowiada koszt nowego modelu na poziomie 2,5 tys. USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.