Torque: odporny na wszystko smartfon Kyocera. Debiut w Europie

Kyocera Torque

Do Europy zawita wkrótce smartfon Torque, który reklamowany jest jako urządzenie nie do zniszczenia. Sprzęt odporny na wszystko pojawi się wiosną i najpierw będzie sprzedawany w Niemczech, potem we Francji, a później w innych krajach.

Już tej wiosny na europejskich rynkach pojawi się Torque – nowoczesny smartfon japońskiej marki Kyocera. Do tej pory na jego temat mówiono praktycznie w samych superlatywach. Przede wszystkim ma on być odporny na wszystko. Co to oznacza w praktyce? Torque Kyocera ma być odporny na wszelkie zabrudzenia. Nie zaszkodzi mu ani kurz, ani woda. Można go używać nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, w tym podczas ulewy. Producent zapewnia, że smartfon nie ucierpi podczas upadków. Co więcej, ma on być odporny nawet na rozjeżdżanie.

Mankamentem nowego produktu Kyocera może być jednak wygląd. Trzeba szczerze przyznać, że nie należy on do najładniejszych produktów tego typu. Eksperci twierdzą, że Torque został stworzony zgodnie ze amerykańskimi standardami wojskowymi. Urządzenie jest wyposażone w szyfrowanie danych, dzięki czemu nawet w razie zgubienia, nie trzeba obawiać się, że dane z telefonu trafią w niepowołane ręce.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to ten wytrzymały na wszystko telefon z dotykowym ekranem mierzy sobie 136 x 6 x 13,5mm i waży nieco ponad 180 g. W zależności od sieci, z której się w nim korzysta, umożliwia prowadzenie od 17 do 27 godzin po naładowaniu. W stanie czuwania może wytrzymać nawet tysiąc godzin. Torque obsługuje sieci 4G LTE. Zastosowany w nim system Smart Sonic Receiver Kyocery zapewnia wysokiej jakości dźwięk przesyłany w niestandardowy sposób, bo nie tylko klasycznie, ale też poprzez wibracje.

Jego ekran ma 4,5 cala, a jego rozdzielczość to 720p. W smartfonie zainstalowano 4-rdzeniowy procesor Snapdragon MSM8928 1,4 GHz. Jeśli chodzi o pamięć, to znajduje się w nim 2 GB RAM oraz 16 GB przeznaczonych na dane użytkownika. Obsługiwane karty pamięci microSD mogą mieć dodatkowo max. 128 GB. W urządzeniu mieści się jedna karta nanoSIM. Baterii 3100 mAh w Torque nie można wymienić, ale jej zaletą jest fakt, że ładuje się ją bezprzewodowo. Smartfon posiada 2 kamery. Przednia ma 2 Mpx, tylnia 8 Mpx. Ta druga wyposażona jest w autofokus oraz w doświetlanie LED. Cały smartfon działa w oparciu o system operacyjny Android 4.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.