Smartfon zamiast pilota

smartfon jako pilot

Jane Kelly/bigstockphoto.com

Zwolennicy wykorzystywania smartfonów do nawigowania telewizorów powołują się na koronny argument w postaci „nieustannie zagubionego pilota”. Skoro smartfon zazwyczaj mamy pod ręką, dlaczego by go nie wykorzystać właśnie w tym celu?

Aplikacje, które zamieniają smartfon w pilota TV

Dawniej dostępna była aplikacja irRemote Control, która zmieniała telefon w uniwersalny pilot do sterowania urządzeniami audio/wideo. Aplikacja ta była dość łatwa w użyciu, wystarczyło wybrać odpowiedni model, by później za pomocą portu podczerwieni nim sterować. Lista urządzeń, które mogły być obsługiwane w taki sposób była bardzo długa, z kolei interfejs stylowy i przyjazny. Aby korzystać z aplikacji umożliwiającej obsługiwanie np. telewizora, należało w pierwszej kolejności zainstalować IrRemote na telefon z systemem operacyjnym Symbian, a następnie uruchomić go korzystając z menu. W dalszej kolejności konieczna była akceptacja treści umowy i wybór opcji „Try now” oraz dodanie urządzenia i wybór typu, marki posiadanego telefonu z listy. Aplikacja była kompatybilna z poszczególnymi telefonami Nokia (komorkomania.pl).

Aktualnie, w odpowiedzi na rozwijające się technologie, jak również zapotrzebowanie użytkowników dostępna jest aplikacja ALLPlayer Pilot, która umożliwia sterowanie za pomocą smartfona nie tylko ALLPlayerem, ale również innymi odtwarzaczami multimedialnymi. Poza tym twórcy tej aplikacji, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android, podkreślają, że pozwala ona sterować ALLPlayerem i innymi programami na komputerze, pełnić funkcję myszy i klawiatury, a także umożliwia transfer plików. W pierwszej kolejności należy pobrać i zainstalować na smartfona aplikację ALLPlayer Free i jednocześnie odpowiedni program na komputer – ALLRemote (ALLPlayer Pilot). Aby zapora Windows nie zablokowała niektórych funkcji ALLPlayer Pilot należy wybrać opcję „Zezwalaj na dostęp”. Program umożliwia nawiązanie połączenia pomiędzy aplikacjami na dwa sposoby. Możliwe jest przy tym wykorzystanie lokalnej sieci Wi-Fi. W sytuacji, gdy zarówno smartfon jak i komputer, gdzie zainstalowany jest odtwarzacz wykorzystują tą samą sieć Wi-Fi, skonfigurowanie aplikacji powinno przebiec automatycznie. Jeśli automatyczne połączenie nie jest możliwe, należy skorzystać z okna ustawień w programie na komputerze, sprawdzić IP, port komputera i ręcznie wpisać te dane w aplikacji. Po tym jak nawiązana zostanie łączność między smartfonem i komputerem, możliwe jest zdalne regulowanie głośności, przewijanie, pomniejszanie i powiększanie obrazu, a także włączanie i zatrzymywanie odtwarzania (www.komputerswiat.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.