Smart Cube: jeden z najmniejszych projektorów świata

projektor smart cube

Miniaturowych rozmiarów kostka o wyjątkowo designerskim wyglądzie to projektor Smart Cube, który działa, dzięki systemowi Android i pozwala wyświetlać obraz na każdej ścianie, nawet na suficie. Jakie są jego szczegółowe parametry?

Smart Cube marki Doogee to nowoczesny projektor o niewielkim rozmiarze i oryginalnym wyglądzie. Przypomina kostkę Rubika, choć służy do zupełnie innych celów niż popularna zabawka.

Projektor pozwala na wyświetlanie obrazów na dowolnych powierzchniach. Poza tym, że dobrze sprawdza się na ścianach, to umożliwia też wykorzystanie sufitu. Smart Cube działa na baterie o pojemności 4800 mAh, które umożliwiają 3-godzinną pracę, a jego programem operacyjnym jest Android 4.4. KitKat. Projektor marki Doogee to kostka o boku długości 6,2 cm, czyli tylko o 0,5 cm dłuższym od kostki Rubika. Mimo to wyświetlany przez nią obraz może mieć przekątną wynoszącą nawet 100 cali. Waga urządzenia to zaledwie 290 gramów. Smart Cube łączy się z internetem poprzez Wi-Fi w standardzie b/g/n. W projektorze zastosowano technologie DLNA, Miracast i AirPlay, które umożliwiają odtwarzanie obrazów, filmów, aplikacji oraz gier. Ponadto projektor posiada moduł Bluetooth 4.0, który pozwala dołączyć bezprzewodowe głośniki. Niemniej jednak Doogee Smart Cube posiada wbudowane głośniki. Moc każdego z nich to 1,2 W.

Mały projektor wyposażono również w pamięć RAM o pojemności 1 GB oraz pamięć wewnętrzną 8 GB. Za sprawne funkcjonowanie całego urządzenia odpowiada 4-rdzeniowy procesor Amlogic. Oprócz tego Smart Cube posiada wejście USB, które pozwala na podłączenie pendrive’a, klawiatury lub myszy komputerowej. Wbudowano tu również lampę LED dającą jasność na poziomie 70 lumenów. Producent szacuje, że może świecić przez 30 000 godzin. Obraz dostarczany przez Smart Cube wyróżnia się rozdzielczością wynoszącą 854×480 pix. Współczynnik kontrastu to 800:1.

Sugerowana cena detaliczna projektora Doogee Smart Cube ma wynosić 999zł. Dystrybutor – firma CK MEDIATOR – udziela na niego rocznej gwarancji. Żeby mieć pewność, że kupujemy oryginalny sprzęt, należy zwracać uwagę na hologram w postaci napisu „CK MEDIATOR”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.