Samsung Galaxy S8 – nowe wydarzenie na rynku smartfonów

Samsung logo

Nowy smartfon – Samsung Galaxy S8 – ma mieć swoją premierę w pierwszych miesiącach nowego roku 2017. Informacje na stronie www.komputerswiat.pl podają, że smartfon będzie dostępny z ekranami o dwóch przekątnych (5,1 i 5,5 cala), w obu przypadkach będą to zakrzywione panele. Ma to w głównej mierze odróżniać koreański produkt, od tańszych dostępnych na rynku. Zakłada się, że większy model zostanie wyposażony w panel o rozdzielczości 4K UHD, zaś mniejszy model w wyświetlacz QHD. Nowością, która z pewnością, zaskoczy wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekują nowego modelu smartfonu od firmy Samsung jest wykorzystanie całej powierzchni przedniego panelu na ekran. Model S8 zostanie również wyposażony w nowe procesory. Pierwszym, nowym układem SoC będzie Qualcomm Snapdragon 830, gdzie pojawi się układ GPU Adreno 6xx, zaś drugi Exynos 8895 z układem ARM Mali G71 (www.komputerswiat.pl).

Dwie wersje Samsunga S8 będą dostępne pod oznaczeniami SM-G950 (Dream) i SM-G955 (Dream 2). Przyjmuje się również, że zwiększeniu ulegnie pamięć operacyjna dostępna na smartfonach, z 4 do 6 GB (technowinki.onet.pl). Model Samsung Galaxy S8 najprawdopodobniej zostanie wyposażony w podwójny aparat fotograficzny (podwójną kamerę), który został opracowywany przez SEMCO (Samsung Electro Mechanics). Dwa obiektywy znajdą się z tyłu obudowy. Podwójny aparat ma doskonale radzić sobie ze złymi warunkami atmosferycznymi, szczególnie odczuwalne będzie to podczas robienia zdjęć nocną porą (www.komputerswiat.pl).

O wyjątkowości smartfonu Samsung Galaxy S8 ma świadczyć lepsze przystosowanie wyświetlacza do pokazywania obrazu za pomocą specjalnych gogli wirtualnej rzeczywistości (VR Ready). Będzie to możliwe dzięki większej rozdzielczości ekranu (w przypadku 5,5 calowego, jest to rozdzielczość aż 2160×3840). Ma to swoje odbicie w gęstości upakowania punktów (806 ppi). Producent podkreśla przy tym, że jest to o 44,7 % więcej niż w urządzeniach współcześnie wykorzystywanych. Oprócz ww. nowości, ciekawym rozwiązaniem w omawianym smartfonie ma być rozwiązanie Bio Blue, które ma odpowiadać za redukcję obecności światła w widmie z 32 do 6 procent. Takie rozwiązanie pozwoli na długotrwałe patrzenie na ekran bez znacznego obciążenia dla oczu użytkownika smartfonu (tech.wp.pl).

Premiera nowego smartfonu Samsung Galaxy S8 planowana jest na 26 lutego 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.