Nowy iPad Pro OLED i mini-LED

Koreański serwis The Elec poinformował w swoim raporcie, że już za kilka miesięcy w sprzedaży pojawi się całkiem nowa seria iPad Pro, która ma sprostać oczekiwaniom bardziej wymagających klientów. Kiedy tablety pojawią się w sprzedaży? Marka Apple milczy odnośnie premiery swoich nowych produktów z najnowocześniejszymi matrycami OLED. Niemniej można spodziewać się, że nastąpi to w pierwszej połowie 2021 roku.

Specjalne urządzenia posiadać będą wyświetlacze nowej generacji wykonane w technologii Mini-LED oraz OLED, która do tej pory była zarezerwowana dla telewizorów. Koncern Apple postanowił to wykorzystać do stworzenia bardzo czułych tabletów, które w dobie pandemii i konieczności pracy zdalnej pozwalają na precyzyjniejsze prezentowanie zasobów. Wiele osób nawet po zakończeniu epidemii będzie pracować zdalnie, a dzięki urządzeniom wysokiej jakości taka praca jest bardziej efektywna.

W sprzedaży pojawią się dwie propozycje iPadów Pro, które mają być odpowiedzią na wszystkie potrzeby użytkowników. Tablety ponownie wracają do łask i stają się nieodzownym sprzętem biurowym ze względu na swoje niewielkie rozmiary, niską wagą i możliwości techniczne. Ponadto najnowsze urządzenia wzbogacono o ciekawe dodatki. Mniejszy iPad Pro z ekranem Mini-LED posiadać będzie opcje wybiórczego podświetlenia danej części panelu. Dzięki czemu lepiej będzie użytkowana bateria, a po jej naładowaniu będzie można pracować dłużej.

Rewelacją na rynku tabletów ma być jednak Apple iPad Pro z wyświetlaczem OLED, który w sprzedaży ma być dostępny w połowie przyszłego roku. Niezwykle czuły ekran zapewni większy kontrast i maksymalną jakość. Najprawdopodobniej iPad Pro będą dostępne tylko z ekranami o przekątnej 12,9 cala, co czyni go bardziej kompaktowym. Spodziewać się też można, że ceny nowych urządzeń będą wyższe o nawet 30 procent od aktualnego stawek za tablety marki Apple. Jednak na szczegóły producenta odnośnie nowego sprzętu trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.