Notebook z elastycznym ekranem od Lenovo?

Już wkrótce do sprzedaży ma trafić niezwykly komputer, który się składa niczym elastyczna zabawka dla dzieci. Do tej pory tę technologię wykorzystywano w produkcji ultranowoczesnych smartfonów i kilka miesięcy temu zadebiutował Samsunga Galaxy Fold, który łączy w sobie kompaktowość telefonu z wielkością tableta. Teraz przeszedł czas na składane komputery – pierwszy taki model planuje wypuścić na rynek chińska firma Lenovo.

O wykorzystaniu zginających się wyświetlaczy do produkcji laptopów od kilku tygodni mówi firma Intel. Jednak nowy produkt miał pojawić się w sprzedaży dopiero za dwa lata. Wszystko wskazuje na to, że komputery z elastycznym ekranem znacznie szybciej zaoferuje Lenovo. Nad niezwykłym notebookiem firma pracują już trzy lat i jest na ukończeniu procesu produkcji. Chińskie przedsiębiorstwo informatyczne zamierza sprzedawać taki komputer już w 2020 roku. Prototyp marki Lenovo przykuwa uwagę i budzi spore zainteresowanie konsumentów, zwłaszcza fanów nowinek technologicznych. Nowy model ma należeć do segmentu premium, więc cena będzie odpowiednio wyższą od pozostałych komputerów Lenovo. Składny notebook zasili rodzinę produktów ThinkPad X1. Wyposażony w ekran OLED oferować będzie krystaliczny, bardzo dokładny obraz. Ekran o przekątnej na poziomie 13,3-cala pozwoli na optymalne wykorzystanie możliwości komputera. Ze specyfikacji technicznej wynika też, że sprzęt będzie wyświetlał obraz w proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2K.

Co ważne, sprzęt ma zapewniać możliwość przeglądania treści na całym wyświetlaczu oraz opcję włączenia klawiatury na dolnym panelu. Dzięki temu korzystanie z takiego komputera będzie intuicyjne i wygodne. Waga urządzenia szacowana jest na maksymalnie jeden kilogram, a za sprawą wbudowanej baterii, notebook ma pracować cały dzień bez konieczności ładowania. Dokładne informacje co do możliwości technicznych sprzętu jeszcze nie ujawniono. Najprawdopodobniej szczegóły zostaną przedstawione w czasie branżowej konferencji Accelerate 2020. Producenci milczą również w kwestii ceny takiego nietypowego komputera. Jednak fakt wieloletnich prac oraz pierwszeństwo na rynku pozwalają przypuszczać, że będzie to jeden z droższych modeli firmy Lenovo. Komputer z giętkim wyświetlacz, który składa się w pół może okazać się rewolucją wśród sprzętu do prezentacji czy komputerów dla młodzieży, która ceni sobie uniwersalność i łatwość przenoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.