Monitor Acer dla fanów standardu 4K

Acer CB280HK

Acer CB280HK – tak katalogowo nazywa się najnowszy 28-calowy monitor firmy Acer wykonany w standardzie 4K i wystawiony na sklepowe półki w cenie ok. 500 euro!

Standard 4K to gwarancja wysokiej jakości rozdzielczości oglądanych filmów cyfrowych i komputerowej grafiki. Specjalny panel TN z LED-owym podświetleniem, i rozdzielczość 3840 × 2160 pikseli gwarantują doskonałą jakość odbioru i sprawiają, że z monitora korzysta się wyjątkowo przyjemnie.

Acer CB280HK to również kontrast na poziomie 1000:1, jasność 300 cd/m2, oraz typowe dla takiej konstrukcji kąty widzenia: 160 stopni w pionie i 170 stopni w poziomie. Możliwość swobodnej regulacji wysokości monitora i jego kąta nachylenia sprawiają, że nawet wymagający w tej kwestii użytkownicy będą mogli go bezproblemowo dostosować do własnych potrzeb. Monitor dzięki zapewnieniu pokrycia 72% tzw. przestrzeni NTSC pozwala również na swobodnie wyświetlanie ok. 1,07 mld kolorów (8 bit + HiFRC). Ważnym atutem monitora jest również bardzo niski czas reakcji matrycy: ledwie 2ms (metoda GTG) oraz odświeżanie 60 Hz.

W standardzie: 4 złącza wideo (HDMI/MHL i DVI , mini DisplayPort , DisplayPort) oraz funkcja pivot i wbudowane głośniki 2 x 2 W.

Nowym produktem Acer będzie chciał rywalizować z monitorami z tzw. tańszej półki UHD – wszystko dzięki cenie ok. 499/500 euro, która plasuje go całkiem wysoko jeśli chodzi o jakość sprzętu w zestawieniu z ceną i propozycjami konkurencji. Jedynym minusem monitora, który jednak zdecydowanie rekompensuje jego cena jest brak zintegrowana Huba USB 3.0 oraz zintegrowanych głośników.

Całość mimo tego drobnego uchybienia prezentuje się jednak świetnie: w przedziale tańszych monitorów o standardzie 4K i dla estetów, którym z pewnością spodoba się krótki statyw monitora i niewielka, zajmująca na biurkach mało miejsca podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.