Integracja Androida z Windows za pomocą aplikacji Mój telefon

Wygoda korzystania z różnych funkcji na kilku urządzeniach daje większe pole możliwości. Dlatego też realizowane są kolejne integracje pomiędzy poszczególnymi systemami, by zachować intuicyjność i wygodę. Przykładem takiego działania jest integracja komputerów wyposażonych w systemem Windows 10 z telefonami z Androidem. W dobie minimalizmu taka technologia to konieczność.

Nowa funkcjonalność przypadnie do gustu milionom użytkowników, którzy na co dzień korzystają ze smartfonów z Androidem oraz Windows 10. Dzięki niej będzie można bezproblemowo dzwonić oraz odbierać rozmowy telefonicznie, wykorzystując komputer lub laptop. Taka opcja jest szczególnie wygodna dla osób, które dużo pracują przed ekranem i będą mogły w ten sposób usprawnić korzystanie z komputera i telefonu. Warto przypominać, że te same możliwości dawała funkcja Your Phone, którą Microsoft uruchomiał kilka miesięcy temu. Jednak niezbędna była rejestracja w specjalnym kanale dystrybucji Insider oraz była ona kompatybilna głównie z marką Samsung. Te ograniczenie silnie zniechęciły użytkowników, ale twórcy aplikacji poszli o krok dalej i zrealizowali bardziej ogólnodostępne narządzenie.

Zadzwonisz z laptopa

Teraz wszyscy użytkownicy smartfonów Android otrzymają możliwość korzystania z najnowszego udogodnienia. Poręczny laptop stanie się bardziej współczesnym urządzeniem, bo będzie zapewniał swobodny kontakt ze wszystkimi w książce adresowej zapisanej w smartfonie. Poszukiwanie dzwoniącego telefonu w czasie oglądania filmu na komputerze przestanie być problemem. Wszystko będzie można realizować na jednym urządzeniu. Łączenie platform dotyczy również smartfonów z systemem iOS. Jednak marka Apple skupiona jest tylko na swoich produktach, więc różne platformy łączy w obrębie swoich urządzeń, np. iPhone z Macami. Dlatego też mało prawdopodobne jest, by kiedykolwiek iPhone zostały zintegrowane z komputerami z systemem Windows 10.

Warunkiem korzystania z najnowsze funkcji Windows 10 jest pobrania na smartfon aplikacji Twój telefon. Wymagany jest przynajmniej system Androidem 7.0 albo nowszy, by wszystkie mechanizmy działały poprawnie. Aplikację pobiera się ze sklepu Google Play bezpłatnie. Ponadto komputer z systemem Windows 10 musi posiadać aktywne połączenia Bluetooth, gdyż w ten sposób oba urządzenia będzie można sparować i swobodnie korzystać z dodatkowych możliwości. Cała procedura wymaga wykonania kilku prostych kroków, które nie powinny stanowić kłopotu dla posiadaczy telefonów z Androidem i można cieszyć się z najnowszego udogodnienia.

Ten artykuł jest z kategorii Software.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.