EzRecorder – domowa nagrywarka cyfrowa w jakości HD

ez recorder

EzRecorder to poręczne, niezwykle funkcjonalne urządzenie, które pozwala na cyfrowe nagrywanie filmów, gier i programów telewizyjnych w jakości HD we własnym domu. Nie trzeba do niej nawet komputera! Jak to działa?

EzRecorder 130 to nowa propozycja firmy Avermedia, która ma ułatwić nagrywanie plików wideo we własnym domu. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy, że kablem HDMI urządzenie zostanie podłączone do źródła audio-wideo takiego, jak np. telewizor czy komputer. Nagrywania programu telewizyjnego, gry lub filmu można dokonać w czasie rzeczywistym, ale istnieje też możliwość zaprogramowania EzRecorder tak, by nagrywanie zostało uruchomione o ustawionej godzinie. Pliki można zapisywać i odtwarzać bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych takich, jak np. pendrive lub dysk zewnętrzny. Nie jest do tego potrzebny komputer.

Co ważne, nagrywając materiał w czasie rzeczywistym, mamy możliwość zrobienia pauzy w chwili, gdy nie interesuje nas jeden z fragmentów programu. Nie ma żadnego problemu z ponownym uruchomieniem urządzenia od momentu, na którym skończyliśmy i zapisania całości w postaci jednego dokumentu. Można również wychwycić jedną klatkę nagrania wideo przekształcając ją w zdjęcie dodatkowo znajdujące się w ramce.

Jeszcze jedną, bardzo ciekawą funkcją urządzenia jest możliwość wszechstronnej edycji nagrań. Można wycinać ich poszczególne fragmenty i montować je w dowolny sposób. Niestety, EzRecorder 130 nie posiada pamięci wewnętrznej, dlatego trzeba zadbać o to, by mieć miejsce na zapis uzyskanych plików. Według producenta, najlepsze będą dyski o pamięci niemniejszej niż 500GB. Jeśli chodzi o samą obsługę, to warto nadmienić, że EzRecorder został wyposażony w intuicyjne oprogramowanie, które pozwala z łatwością nim zarządzać.

EzRecorder 130 marki Avermedia jest urządzeniem niewielkim i lekkim, bo waży zaledwie 176g. Mimo to nagrywa i odtwarza pliki wideo w jakości HD, pozwalając na ich różnorodną edycję. Nagrywanie materiałów następuje w formacie MP4 (H.264/AAC). Łączony jest z innymi urządzeniami poprzez wejście HDMI. Nie jest wyposażony w pamięć wewnętrzną. Można natomiast podłączyć do niego pamięć masową USB, najlepiej w postaci szybkiego dysku USB 2.0 lub 3.0. W polskich sklepach EzRecorder dostępny jest w cenie ok. 460zł. W zestawie znajduje się nagrywarka, pilot bezprzewodowy, zasilacz, kabel DC-Mini USB i podręcznik użytkownika.

Ten artykuł jest z kategorii Hardware.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.