Xbox One X i Playstation 4 Pro – porównanie

Rywalizacja między PlayStation a Xboxem trwa od lat. Obie konsole do gier oferują mnóstwo rozrywki, a producencie cały czas wprowadzają kolejne innowacje, aby zachęcić klientów do zakupu ich produktu. Aktualnie trwa konflikt na linii PlayStation 4 Pro firmy Sony i Xbox One X, który stworzył Microsoft. Entuzjaści gier komputerowych zastanawiają się, który produkt jest lepszy. Porównanie jednak nie jest proste ze względu na to, ze Xbox One X w sklepach pojawi się pod koniec roku i aktualnie głośno jest zapowiadane.

Specyfikacje nowych konsol

Konsolę PS4 Pro kupić można od roku, a jej cena kształtuje się na poziomie 1500 zł (dane z października 2017 roku). Wiadomo już, że produkt Microsoft będzie droższy o około 300 zł. Spodziewać się również można, że po premierze Xboxa na PS4 Pro pojawia się specjalne promocje, by wzmocnić konkurencyjność starszej konsoli. Zapowiadana jako najbardziej zaawansowana konsola na rynku – Xbox One X posiadać będzie ośmiordzeniowy procesor AMD, potężny układ graficzny GPU oraz 12 GB pamięci. Sony PS4 Pro posiada podobną specyfikację z mniejszą pamięcią i delikatnie wolniejszym uruchomianiem gier. Niemniej faktyczne możliwość konsoli Microsoftu będzie można ocenić po pierwszy testach klientów. Póki co opisy prezentują się imponująco i zachęcająco.

Porównaniu poddawane są również wszystkie elementy sprzętowe. Dysk twardy zarówno w PS4 Pro, jaki w nowej Xbox One X będzie miał 1 TB. PS4 Pro daje możliwość wymiany dysku, a Xbox podłączenia dodatkowego, ale tylko dzięki specjalnej przejściówce, która będzie jednak dodatkowo płatna. Fani filmów z pewnością docenią nową funkcje Xboxa – odtwarzanie wideo w jakości 4K Ultra HD Blu-ray. Tego nie posiada Sony PS4 Pro. Na szczególną uwagę zwraca też narzędzie poprawiania rozdzielczości starszych gier, co mocno podnosi ich jakość. W przypadku PS4 Pro takie działanie wymaga interwencji deweloperów. Kompatybilność z poprzednimi modelami oraz akcesoriami to kolejna zaleta Xboxa One X. Natomiast Sony oferuje własne PlayStation VR z wieloma atrakcyjnymi tytułami. Microsoft w tej kwestii współpracuje z Oculus Rift, co na pewno poprawi kompatybilność zestawu z konsolą oraz pecetami, jednak podwoi cenę w zestawu w porównaniu z PlayStation VR.

Trudno wskazać zwycięzcę w konfrontacji Xbox One X vs. PlayStation 4 Pro, gdyż obie konsole posiadają ciekawe udogodnienia i wiele narządzeni do wygodnego grania w ulubione gry. Bardziej nowoczesne funkcje, jakie pojawiają się w Xboxie są niezwykle zachęcające, jednak czy ich sprawność faktycznie będzie wpływać na komfort korzystania z konsoli – będzie to można zweryfikować dopiero po listopadowej premierze. PS4 Pro zdecydowania wygrywa w przypadku ceny, zwłaszcza że firma Sony coraz śmielej oferuje obniżki na zestawy, jednak jego możliwości są mniejsze niż w konsoli Microsoftu. Dlatego też to dostępny budżet oraz niuanse techniczne zdecydują, która konsola będzie chętniej kupowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *