Lenovo Yoga Tablet 2 Pro: duży i nietuzinkowy!

Yoga Tablet 2 Pro

Firma Lenovo proponuje nowy tablet, który swoją funkcjonalnością jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Yoga Tablet 2 Pro zwraca na siebie uwagę także niestandardowymi wymiarami.

Nowy tablet Lenovo Yoga Tablet 2 Pro z pewnością zwraca na siebie uwagę nieprzeciętną wielkością. Jego wymiary nie przypominają standardowego tabletu i wynoszą 333 x 223 x 3,7 – 12,6mm. Należy jednak podkreślić, że przemyślana forma sprawia, iż przy wadze 950 g bez problemu można utrzymywać go w jednej ręce. Przekątna ekranu liczy sobie 13,3 cala. Rozdzielczość ekranu LCD to 2560 x 1400 pikseli. Cechują go szerokie kąty widzenia oraz wysoki kontrast. Do tego dochodzi jeszcze głębokie nasycenie barw, dzięki któremu tablet nadje się zarówno do pracy, jak i celów stricte rozrywkowych.

Całość wykonano z metalu i trwałych tworzyw sztucznych, co sprawia, że urządzenie cechuje się sporą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Obudowa tabletu utrzymana jest w pełnym minimalizmie. Z prawej strony można znaleźć regulator głośności, wyjście do słuchawek, przycisk zasilania i port micro-USB. Z lewej zaś umieszczono projektor o rozdzielczości 854 x 480 pix. wraz z przyciskiem służącym do jego włączania i wyłączania. Cylinder tabletu posiada natomiast suwak, którym można regulować ostrość obrazu. Ponadto Lenovo Yoga Tablet 2 Pro posiada głośniki 2.1 JBL o łącznej mocy 8W – 2 x 1,5W oraz 1 x 5W. Do tego należy dodać przetwornik HiFi i Wolfson.

Jeżeli chodzi o szczegółowe parametry nowego tabletu Lenovo, to posiada on 4-rdzeniowy procesor oraz pamięć RAM 2GB. Jego pamięć wewnętrzna ma pojemność 32GB, a dodatkowo można w nim zastosować kartę pamięci microSD o max. pojemności 64GB. Wbudowane są w niego 2 kamery. Rozdzielczość tej tylnej wynosi 8 Mpix. Wyposażono ją w optykę jasności F2.2 oraz w sensor BSI. Przednia kamera ma rozdzielczość 1,6 Mpix. Tablet posiada system Bluetooth oraz łączność WiFi. Zaopatrzono go również w czujnik magnetyczny, Halla, a także GPS i żyroskop.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro ma zainstalowany system Android 4.4.2 KitKat zoptymalizowany, dzięki zastosowaniu nakładki Lenovo. Jest ona atrakcyjna wizualnie, a do tego lekka. Chociaż w tablecie znajduje się pakiet Kingsoft Office służący do kreowania i edytowania dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych, to jednak darowano sobie wszelkie aplikacje, które mogłyby spowalniać działanie systemu. Cena rynkowa tabletu to średnio niecałe 2100zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.