Diabelska karta dźwiękowa od PowerColor

Devil HDX

Podczas targów Computex 2015 firma PowerColor zaprezentowała kilka nowych produktów. Najciekawszą nowinką była karta dźwiękowa Devil HDX, która jest idealna dla miłośników dobrych słuchawek posiadających komputer stacjonarny.

Podczas odbywających się niedawno targów Computex 2015 mieliśmy okazję poznać kilka nowych produktów marki PowerColor. Szczególną uwagę przykuwała karta dźwiękowa o specyficznej nazwie – Devil HDX. Z założenia ma ona służyć użytkownikom komputerów stacjonarnych, którzy przy okazji posiadają wysokiej jakości słuchawki komputerowe. Czym ciekawym charakteryzuje się Devil HDX?

Nowa karta dźwiękowa marki PowerColor wyposażona jest w interfejs PCI Express x1 i opiera się na kontrolerze C-Media CMI8888, który podpina się pod interfejs. Dzięki temu niepotrzebny jest dodatkowy mostek. Ponadto do kontrolera doczepiony jest główny przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson WM8741. To on ma odpowiadać zarówno za wyjście słuchawkowe, jak i za przednie kanały głośników. Według zapewnień producenta, w odbiorze analogowym odstęp sygnału od szumu wynosi 124 dBA.

Ciekawym dodatkiem do karty dźwiękowej jest wzmacniacz operacyjny Texas Instruments LM 4562, który jest wymienialny i może zostać zastąpiony podobnym wzmacniaczem wybranym przez użytkownika. Dodatkowo w karcie znajdują się kondensatory polipropylenowe oraz elektrolityczne Nichicon Muse, natomiast tor analogowy dźwięku jest oddzielony od zasilania slotu PCI Express. Źródłem zasilania zewnętrznego jest 4-pinowy Moleks znajdujący się na aminacie.

Gniazdo głównej karty Devil HDX ma średnicę wynosząca 6,3mm i nadaje się do stosowania ze słuchawkami o oporności nieprzekraczającej 600 omów. Oprócz tego dwa wyjścia analogowe RCA znajdują się na śledziu. Jest tam również optyczne gniazdo TOSlink 7.1. Standardowa karta Devil HDX dostępna jest w zestawie z mniejszą kartką, która posiada wyjścia analogowe w systemie 7.1, a do tego gniazda mini jack o średnicy 3.5mm. To natomiast sprawia, że jednorazowa inwestycja może przydać się w wielu sytuacjach. Zastosowanie drugiej karty dźwiękowej nie zostało jeszcze ściśle określone przez producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.