AMD Radeon Pro Duo: potężna platforma do treści VR

AMD

Firma AMD przedstawiła swoje nowe dzieło – AMD Radeon Pro Duo to najwydajniejsza karta graficzna o nieprzeciętnych parametrach.

Podczas GDC 2016 marka AMD zaprezentowała swoje nowe dzieło, czyli największą na świecie platformę do tworzenia i konsumowania treści należących do wirtualnej rzeczywistości. Jest nią niezwykle wydajna karta graficzna AMD Radeon Pro Duo, która posiada dwa układy GPU Fiji, dzięki czemu wyposażona jest w 4096 procesorów strumieniowych, 64 jednostki ROP oraz 256 TMU. Jej moc wyliczono na 16 Teraflopsów.

Wydajność nowej platformy do treści VR szacowana jest na ok. 50% większą od tej, którą oferowano w GeForce GTX TITAN Z. Poza tym karta AMD ma aż 8 GB pamięci HBM. W karcie znajdują się 3 porty DisplayPort oraz 1 wejście HDMI 1.4a. Zasilanie odbywa się poprzez trzy 8-pinowe gniazda PEG.

Specjaliści zapewniają, że parametry AMD Radeon Pro Duo są zdecydowanie wystarczające dla wszelkich graczy. Niemniej jednak, karta sprawdzi się również w profesjonalnej pracy, np. deweloperów. We wszelkich czynnościach podejmowanych w wirtualnej rzeczywistości dodatkowo pomaga zestaw zaproponowanych przez AMD narzędzi Liquid VR. Producent zapewnia, że na tym nie kończy swojej przygody z VR i zamierza nadal pracować nad rozwiązaniami optymalizującymi jakość korzystania z VR.

AMD Radeon Pro Duo jest kartą, która na chwilę obecną zapewnia największą płynność i maksymalną jakość użytkowania wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystanie narzędzi LiquidVR pozwoliło m.in. zmniejszyć skalę opóźnienia i zwiększyć tempo procesów renderingu. W planach marki są jednak kolejne, jeszcze lepsze karty, które będą dalej zwiększały jakość użytkowania wirtualnej rzeczywistości tak, by były one w pełni przydatne w edukacji specjalistów z zakresu VR oraz by mogły trafić do szkół i uczelni na całym globie.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo pojawi się w sklepach dopiero na początku II kwartału tego roku, jednak już teraz wiadomo, że jej sugerowana cena będzie wynosiła 1499 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *